Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
31. 7. 2008

DELTA-FASSADE v moderní architektuře

 

DELTA-FASSADE je difuzně otevřený, UV-stabilizovaný izolační pás pro ochranu zateplených fasád s otevřenými spárami do šíře 50 mm. Pod obchodním názvem DELTA-FASSADE S PLUS se dodává s integrovaným samolepicím okrajem. Svými technickými vlastnostmi nabízí možnosti netradičních řešení fasád s přiznanými spárami od 20 do 40 % plochy. Objekt s takovým pojetím obálky se tak velmi zřetelně odlišuje od svého okolí. Fasáda domu získá velmi působivý třetí rozměr. Technicky atypické řešení zaujme kolemjdoucí na první pohled.
Další možností využití pásu DELTA-FASSADE jsou difuzní skladby obvodových stěn budov, které je možné dle potřeby přemístit z místa na místo, stejně tak jako například stavební buňku. Modulární systém stavění CUBESPACE dokumentuje použití polyesterového pásu s disperzním povrstvením DELTA-FASSADE ve svých konstrukčních skladbách od samého počátku.
Projekt modulární výstavby Domy, které rostou s vámi se poprvé v České republice představil v dubnu v Praze na Štvanici. Projekt modulární výstavby je zajímavý svojí va¬riabilitou, použitím ekologických materiálů, založením stavby pomocí zemních vrutů, specifickou skladbou stěn, odvětranou fasádou, jednoduchou demontovatelností a možností dodatečného růstu. Tyto modulové domy je možno rozšiřovat dle představ stavebníka bez dlouhodobých stavebních prací a narušení komfortu bydlení. Jednotlivé moduly jsou kompatibilní a mají dobré izolační vlastnosti.
Protože se jedná o první projekt svého druhu v České republice, oslovila společnost Cubespace několik partnerů, kteří pomohli dát osobitou tvář jeho interiérovému řešení. Na interiérovém vybavení se podílel ateliér Mojmíra Ranného, dodavatelem sanity a keramiky byla společnost A-Keramika. Difuzní fólie ve skladbě stěn jsou z produkce společnosti Dörken, fasádní systém dodala společnost Cembrit. Otvorové výplně od společnosti Hueck Hartmann doplňují posuvné žaluzie z produkce Voivo. Svítidla dodala společnost Philips.
CUBESPACE je montovaná stavba, stavebnice pro dospělé, která se připravuje v kryté hale a po jednotlivých sestavených modulech se dodává na připravené zázemí stavby. Nosným prvkem jsou ocelové rámy, které zaručují statiku jednotlivých objektů a variabilitu interiérového dispozičního řešení. Obvodové stěny jsou kromě výplní otvorů řešeny jako difuzní sendvič, který se skládá z pohledové desky interiéru, parobrzdné fólie DELTA-DAWI GP, izolace z minerální vaty a difuzně otevřené fólie DELTA-FASSADE, jež je nedílnou součástí skladby. Na tomto speciálním pásu je už jen rošt pro uchycení fasádního materiálu.
Vzhledem k tomu, že modulární skladby domu se celé připravují mimo stavbu, je nutné hotové moduly dopravit na místo určení. Při transportu se mnohdy naplno prokážou technické vlastnosti materiálu DELTA-FASSADE. Příkladem může být přeprava modulu CUBESPACE na veleth IBF, která probíhala za velmi nepříznivých povětrnostních podmínek. DELTA-FASSADE se osvědčil svou bezvadnou funkčností. Při převozu buňky na podvalníku tahače z Prahy do Brna po dálnici D1 spolehlivě ochránil další součásti souvrství i při průjezdu vydatnými dešťovými přeháňkami. Finální fasádní obklad se totiž ve většině případů při přepravě modulů demontuje kvůli snížení rizika možného poškození (např. popraskání desek apod.).
Při realizaci větších investičních celků je nutné zajistit propojení jednotlivých modulů. Nejdůležitějším parametrem je v takovém případě funkční napojení všech vrstev sendviče včetně parobrzdných a difuzních fólií. Napojování je třeba provést s maximální pečlivostí. Bezpodmínečně nutné je rovněž vzduchotěsně napojit parobrzdné fólie na předem připravené inženýrské sítě nebo konstrukční prostupy. K tomuto účelu využíváme systémového lepicího a těsnicího programu DELTA, konkrétně pásek DELTA-MULTI BAND nebo DELTA-FLEXX BAND. Jedině zvládnutím detailů docílíme požadované spolehlivosti a parametrů stavby.
V základním provedení pro koncového zákazníka se moduly CUBESPACE dodávají se sendvičovou stěnou s tloušťkou izolace 230 mm, která splňuje hodnoty normy pro nízkoenergetické domy U =  0,17 W/m2K.
Využití modulových skladeb přináší investorovi mnoho výhod, a to nejen časových a ekonomických, ale i energetických v souvislosti s difuzní stěnou, která zaručuje i správnou funkčnost izolantů a přirozené mikroklima domu. Rychlost výstavby modulů je odvislá od velikosti projektu. Pro představu, výstavba soliterního bydlení o rozloze cca 150 m2 trvá zhruba jeden měsíc ve výrobní hale a maximálně týden na pozemku. Při založení stavby na zemní vruty je objekt připraven k užívání v řádu několika dnů.

Karel Bulín, Dörken, s. r. o., Martin Kokta, Cubespace, s. r. o.
foto Martin Kovář, Cubespace, s. r. o. (1–3), archiv firmy Dörken, s. r. o. (4–6)

1–3) Modul Cubespace; 4) z přepravy Cubespace na IBF; 5) skladba pláště modulu Cubespace: interiérový obklad, tepelná izolace, větrotěsná a pojistně hydroizolační vrstva DELTA-FASSADE, rošt pro upevnění fasádního obkladu, fasádní obklad; 6) fasáda  tvořená dřevěným obkladem s přiznanými spárami do 20 % plochy; větrotěsná a  pojistná hydroizolace DELTA-FASSADE
1–3) Modul Cubespace; 4) z přepravy Cubespace na IBF; 5) skladba pláště modulu Cubespace: interiérový obklad, tepelná izolace, větrotěsná a pojistně hydroizolační vrstva DELTA-FASSADE, rošt pro upevnění fasádního obkladu, fasádní obklad; 6) fasáda tvořená dřevěným obkladem s přiznanými spárami do 20 % plochy; větrotěsná a  pojistná hydroizolace DELTA-FASSADE

URL:
http://www.dorken.cz

Žádost o více informací od firmy Dörken, s. r. o.
 
Další informace získáte od firmy Dörken, s. r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iSTAVinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantní dodavatele. Využijte funkci Hromadný dotaz.
     


Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.