Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
22. 1. 2009

POROTHERM DRYFIX.SYSTEM

 

POROTHERM DRYFIX.SYS¬TEM je určen pro výstavbu z broušených cihel POROTHERM CB a zcela mění zavedené technologie zdění z pálených cihel. Umožňuje zdění za mrazu, při jeho použití není nutný na stavbě přívod vody a elektřiny. Na trhu je dostupný výhradně s broušenými cihlami a zákazníkům je k dispozici v systému s cihlami pod značkou POROTHERM CB DF.

Broušené cihly POROTHERM CB DF vycházejí z formátů broušených cihel POROTHERM CB. Součástí sortimentu jsou i speciální doplňkové tvary, které umožňují stavebně jednoduché řešení zdiva kolem oken, dveří a parapetu.

Speciální pěna DRYFIX
Výrobky POROTHERM CB DF jsou k dispozici v pěti formátech. Odpovídající množství speciální PUR-pěny DRYFIX dostanou stavebníci k cihlám POROTHERM 44 CB DF, POROTHERM 40 CB DF, POROTHERM 30 CB DF, POROTHERM 24 CB DF a POROTHERM 11,5 CB DF zdarma. Jedna dóza tohoto speciálního bezcementového lepidla s extrémně silnou lepivostí, jež je určeno výhradně pro lepení broušených cihel, se spotřebuje cca na 5 metrů čtverečních zdiva. U příčkovek vystačí zhruba na 10 metrů čtverečních zdiva.

Zdění i za mrazu
POROTHERM DRYFIX.SYSTEM představuje speciální technologii zdění, při níž nedochází k žádnému přenášení vlhkosti z pojiva do zdiva. Po dokončení stavby mohou ihned následovat další práce. Ve srovnání s klasickým zděním se pracnost výstavby snižuje až o 50 %.

Speciální polyuretanová pěna se nanáší ve dvou pruzích při vnějších okrajích cihel, u příčkovek v jednom středovém pruhu. Cihlu je nutné do pěny usadit do 3 minut. Při výstavbě technologií POROTHERM DRYFIX.SYSTEM není na stavbě zpočátku nutné zřizovat přívod elektřiny ani vody. Dózu s pěnou stačí jen dobře protřepat a našroubovat na aplikační pistoli. Zdít je možné až do teploty –5 °C. Cihly POROTHERM CB DF lze využít pro všechny typy zděných staveb.

Trojí výhoda
Výstavba z cihel POROTHERM CB DF v sobě snoubí jak výhody broušeného zdiva, využití unikátní technologie zdění, tak i vlastnosti keramického materiálu.

Díky přesnému sbroušení cihel na 249 mm je tloušťka ložné spáry mezi dvěma řadami zdiva pouze 1 mm. Naprosto se tak minimalizuje možnost vzniku tepelných mostů v maltovém loži, zdění je rychlé a vzhledem ke spojení cihel na pero a drážku i velmi přesné.

Všechny cihly POROTHERM obecně vynikají schopností dobře vzdorovat únikům tepla zdmi, zároveň však umožňují prostup vodním parám, takže dům může „dýchat“. Vytvářejí tak dobrý předpoklad pro vznik zdravého a příjemného bydlení.

Více informací naleznete na stránkách www.porotherm.cz.
podle podkladů společnosti Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.

POROTHERM DRYFIX.SYSTEM

URL:
http://www.wienerberger.cz

Žádost o více informací od firmy Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.
 
Další informace získáte od firmy Wienerberger cihlářský průmysl, a. s. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iSTAVinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantní dodavatele. Využijte funkci Hromadný dotaz.
     


Viz také:
03. - Konstrukce svislé a vodorovné, konstrukční systémy

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2020 Business Media CZ, s. r. o.