Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
9. 9. 2009

Nové cihly POROTHERM EKO

 

Nové cihly POROTHERM EKO jsou určeny pro energeticky úsporné domy s vysokými nároky na tepelný odpor zdiva, pro jejichž majitele je důležitá kvalita a zdravé bydlení. Díky nové receptuře výroby a zcela odlišnému systému děrování přinášejí až o 10 % lepší tepelněizolační parametry oproti cihlám řady POROTHERM P+D.

Cihly POROTHERM EKO se vyrábějí pouze z čistě přírodních materiálů a jsou určeny pro obvodové zdivo domu o tloušťkách 44 a 40 cm. Jejich výrobní technologie v sobě spojuje naprosto nový přístup k vnitřní struktuře cihly a recepturu výroby tepelněizolačních cihel Si. Díky tomu dokáže tato nová řada cihel nabídnout ve srovnání se svými předchůdkyněmi mnoho výhod. Pojem EKO, který má cihla ve svém názvu, pochází ze starořeckého slova „oikos“, což znamená dům.

Dlouhodobě nejsledovanějším parametrem obvodových stěn je jejich tepelná izolace. Nyní se k tomu stále častěji přidává otázka zdravého bydlení a ekologie. Cihly POROTHERM EKO jsou charakteristické vysokou hodnotou tepelného odporu. V případě cihly POROTHERM 44 EKO činí RU = 3,56 m2.K/W a U = 0,27 W/m2.K. Uvedené hodnoty byly stanoveny při praktické velikosti pro stěnu tloušťky 440 mm s omítkou POROTHERM TO tloušťky 30 mm a POROTHERM UNIVERSAL tloušťky 5 mm na vnější a POROTHERM UNIVERSAL tloušťky 10 mm na vnitřní straně. U POROTHERMU 40 EKO a ve stejných podmínkách pro měření dosahuje RU = 3,30 m2.K/W a U = 0,29 W/m2.K. Normové požadavky pro součinitel prostupu tepla U toto zdivo splňuje již při použití běžné vápenocementové malty a libovolné omítky.

Keramický labyrint o 140 dutinách
Při vývoji nové cihly se odborníci kromě zlepšení receptury zaměřili i na vnitřní děrování cihelného bloku. POROTHERM EKO proto zaujme už na první pohled. Místo původních kosočtverců se zde průniku tepla staví do cesty dutiny v podobě obdélníků. Při vylepšení způsobu děrování se počet dutin v cihle o šířce 44 cm zvýšil o 52 % z původních 92 na 140. Díky této inovaci se prodloužila dráha pro vedení tepla v keramickém střepu až na 118 cm. Také to přispělo k zlepšení tepelněizolačních parametrů cihly.

Kromě toho přináší změna děrování i další výhody. Užší obdélníkové dutiny omezily množství zatékání malty dovnitř bloku; její spotřeba se tak sníží o 2 %. Uspořádání dutin do obdélníků usnadňuje dělení cihel řezáním, čímž se minimalizuje množství odpadu na stavbě.

Nižší hmotnost
Další výhody cihel POROTHERM EKO stavebníci ocení při samotné výstavbě. Nové cihly váží pouze 16 kg (POROTHERM 40 EKO), resp. 17,7 kg (POROTHERM 44 EKO), což znamená snížení hmotnosti o 2,7, respektive o 2,4 kg ve srovnání s cihlami POROTHERM P+D stejné šířky.

Na rodinný dům s plochou obvodových stěn asi 150 m2 je potřeba vyzdít 2400 kusů cihel POROTHERM. Při zdění z cihel POROTHERM 40 EKO tak projde zedníkům rukama o 6480 kg méně než v případě jiných typů cihel. Snížení hmotnosti POROTHERM EKO proto určitě potěší zejména stavebníky stavějící svépomocí. Díky vysoké pevnosti je přitom tyto cihly možné využít i pro vícepodlažní objekty.

Ve srovnání s cihlami POROTHERM P+D se hmotnost palety cihel POROTHERM EKO snížila zhruba o 160 kg. Pokud je na velké stavbě účtována tuna vykládky jeřábem částkou 250 korun, může stavebník jen na vykládce kamionu ušetřit až 750 korun.

Klasické rozměry
Nová cihla si při vylepšení technických parametrů ponechala i prověřené výhody svých předchůdkyň. Spoléhá na osvědčený systém spojení na pero a drážku. Rozměry cihelných bloků jsou v modulovém systému 125 mm, což umožňuje snadnou a jednoduchou výstavbu s možností využít i další prvky.

Zdivo z cihel POROTHERM EKO má nízký odpor proti difuzi vodních par. Tak může dům „dýchat“ a uvnitř místností je vhodné mikroklima pro příjemné a zdravé bydlení. Cihla POROTHERM 40 EKO se vyrábí v rozměrech 248x­400x238 mm, POROTHERM 44 EKO má rozměry 248x440 238 mm. Součást sortimentu tvoří i doplňkové tvary.

Více informací naleznete na www.porotherm.cz.

podle podkladů firmy Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.

Nové cihly POROTHERM EKO

URL:
http://www.wienerberger.cz

Žádost o více informací od firmy Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.
 
Další informace získáte od firmy Wienerberger cihlářský průmysl, a. s. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iSTAVinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantní dodavatele. Využijte funkci Hromadný dotaz.
     


Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2020 Business Media CZ, s. r. o.