Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
3. 11. 2009

Nadokenní překlad POROTHERM VARIO

 

Nový keramobetonový překlad POROTHERM VARIO od společnosti Wienerberger zaujme hned několika výhodami. Umožňuje snadnou volbu varianty pro instalaci rolet či žaluzií. Jeho ucelená dodávka, zahrnující nosný a tepelněizolační díl, zaručuje správné provedení tepelné izolace. Po osazení rolety či žaluzie, které je díky unikátnímu řešení překladu velmi snadné, získají majitelé domů kromě zastínění i další výhodu v podobě nižších nákladů na energii potřebnou na vytápění či na klimatizaci.

POROTHERM překlad VARIO byl speciálně vyvinut pro stavby z kompletního cihlového systému POROTHERM. Nabídka jeho délek od 1 po 3,25 m poskytuje široké možnosti uplatnění při výstavbě. Vzhledem k tomu, že disponuje stejnou modulovou výškou jako uvedené cihly, usnadňuje projektování i vlastní výstavbu. S překladem lze ručně manipulovat, takže na stavbu není nutné zajišťovat speciální techniku. VARIO je vhodný pro všechny tloušťky zděných vnějších stěn od 365 do 440 mm a tvoří ideální podklad pod vnitřní omítku. Překlad lze použít i pro domy s vnějším kontaktním zateplením, tedy pro vnitřní nosnou část obvodové stěny o tloušťce 240 nebo 300 mm.

Kromě příznivé ceny, která umožňuje snížit náklady na výstavbu, patří k hlavním výhodám překladu VARIO možnost volby přesného typu podle plánované varianty zastínění. Překlad, který je díky technickému řešení bez tepelných mostů, je k dispozici ve variantách VARIO R, které jsou určeny pro zabudování rolety, a VARIO Z, do nichž patří žaluzie. Podle zkušeností většinou zákazníci požadují spíše rolety a předpokládaný poměr zájmu o rolety oproti žaluziím je zhruba 7:3.

Rolety nejen zastíní a ochrání před hlukem z ulice, ale mají vliv i na spotřebu energie. Protože okny díky nim v zimě uniká méně energie a v létě se dům naopak zbytečně nepřehřívá, lze významně snížit výdaje v zimě na vytápění či v létě za klimatizaci. Zákazníci si také cení pocitu soukromí a bezpečí. Instalované rolety navíc patří mezi bezpečnostní prvky, díky kterým lze získat výhodnější podmínky pro pojištění domu.

Překlady POROTHERM VARIO jsou k dispozici v délkách od 1 až do 3,25 m. Do délky 1,75 m jsou prefabrikované překlady plně samonosné. Od délky 2 m a více jsou překlady po zabetonování plně staticky účinné ve spřažení se ztužujícím věncem. Únosnost tohoto typu překladů lze dále zvýšit započítáním věncové výztuže a změnou statického schématu z prostého na spojitý nosník. Zvýšení únosnosti je nutné prokázat individuálním statickým výpočtem.

I přes rozsáhlou nabídku je možné na stavbě rychle, jednoduše a bez metru zjistit, o jakou délku překladu se jedná. Snadnou identifikaci překladů a také tepelněizolačních dílů, které jsou součástí dodávky, umožňuje délkový rozměr, uvedený přímo na výrobcích.

Přibalený návod usnadní správné osazení překladu a napoví, jak pokračovat při následné montáži rolet nebo žaluzií. Montáž i údržba stínicí techniky jsou ve srovnání s konkurenčními výrobky o poznání jednodušší a stavebník bez problémů zvládne správné osazení překladů i na svém rodinném domě svépomocí. Překlady VARIO jsou výrazně lehčí, a usnadňují tak manipulaci. Díky komplexnosti dodávky se při montáži zastínění nemusí stavebníci obávat žádných dalších nepředvídaných nákladů.

Více informací najdete na stránkách www.porotherm.cz/VARIO.

podle podkladu firmy Wienerberger cihlářský průmysl

Ukázky a schémata nadaokenních překladů POROTHERM VARIO
Ukázky a schémata nadaokenních překladů POROTHERM VARIO

URL:
http://www.wienerberger.cz

Žádost o více informací od firmy Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.
 
Další informace získáte od firmy Wienerberger cihlářský průmysl, a. s. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iSTAVinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantní dodavatele. Využijte funkci Hromadný dotaz.
     


Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2020 Business Media CZ, s. r. o.