Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
11. 12. 2009

Odvodnění vodorovných ploch fólií DELTA-TERRAXX

 

Technicky velmi účelné místo nalézá plošně drenážní fólie DELTA-TERRAXX ve vodorovných konstrukcích nejrůznějšího typu. Svou úlohu spolehlivé drenážní vrstvy plní v konstrukcích teras, parkovacích či zelených střech, pojezdových a pochozích dlážděných ploch nebo pod zatravněnými plochami (např. hřišti, zahradami).


Hlavním důvodem použití vodorovné drenáže je rychlé, celoplošné, kontrolované odvedení vody. V případě plochých střešních konstrukcí pak tato vrstva ještě navíc zastává funkci ochrannou, kdy účinně brání poškození použitých hydroizolačních systémů násypovým materiálem (např. štěrkem). Stává se tak plnohodnotnou ochrannou vrstvou, která umožňuje pohybovat se po střeše bez rizika poškození její hydroizolace vlivem tlakového zatížení. Dále je příjemné, že tato fólie zamezí i negativním účinkům trvalé vlhkosti násypu, která se jinak běžně vyskytuje a způsobuje hnití kořínků vegetačního porostu. Pomocí drenážní vrstvy DELTA-TERRAXX zabráníme i zanášení násypového kameniva (např. kačírku) prachem apod.


Pro dlážděnou plochu využívanou k parkování automobilů postačí násypová vrstva granulátu již od 30 mm. Granulát se nanese přímo na plošně drenážní pás DELTA-TERRAXX. Následuje pokládka dlažby a plné zatížení pojížděcími a parkujícími vozidly. Pokud chceme v konstrukci zadržovat vodu pro výživu zeleně, nemůžeme to provádět pomocí plošně drenážní fólie, ale výškou vhodného násypového materiálu (substrátu). Při extenzivním ozelenění potřebujeme výšku násypu (substrátu) minimálně 60 mm. Substrát o tloušťce 10 mm zadrží 4–6 litrů vody na 1 m2.


Pomocí drenážního pásu DELTA-TERRAXX vytváříme vždy tzv. nebráněný odtok vody dle WTA – technický list E-21-O7/D. Nebráněný odtok zajišťuje, že voda snadno odteče. V případě drenážní vrstvy tvořené pouze štěrkovým násypem nedovolujeme vodě odtékat jednoduše, a proto jsme nuceni zvětšit sklon plochy.
 • Bráněný odtok – drenážní vrstva je tvořena pouze násypem: sklon plochy musí být minimálně 4,5–5 %.

 • Nebráněný odtok – drenážní vrstva DELTA-TERR AXX: sklon plochy musí být minimálně 2 %.

  Výhody použití DELTA-TERRAXX:

 • jednoduchá a rychlá pokládka (šíře role 2,40 m; délka 12,5 m);
 • integrovaný lepicí okraj zajišťuje, že se pásy po pokládce neposouvají, nekloužou, a není tak potřeba korigovat jejich polohu;
 • brání hromadění vody a zamezuje poškození konstrukčních skladeb mrazem;
 • vytvořená kompaktní, slepená plošně drenážní vrstva nedovolí proniknout násypovému materiálu k hydroizolaci;
 • možnost pokládky bez mezivrstvy přímo na asfaltové pásy, PVC, FPO, EPDM, ECB, PIB, EVA a tekuté hydroizolační systémy (Kemperol, Triplex).

  Odvodňovací délka u DELTA-TERRAXX:

  – 1% sklon: 22 m,

  – 2% sklon: 35 m,

  – 3% sklon: 42 m.

  DELTA-TERRAX je plošně drenážní pás, který nabízí velký rozsah použití s minimálními nároky na provedení a maximálními účinky v odvádění vody. Více informací naleznete na www.dorken.cz.

  podle podkladů společnosti Dörken

  Obr. 1: DELTA-TERRAXX – drenážní pásy v šíři 2,40 m; Obr. 2: Rychlá a jednoduchá pokládka drenážního pásu DELTA-TERRAXX; Obr. 3: Ochranná a drenážní vrstva DELTA-TERRAXX; Obr. 4: Drenážní vrstva zajišťuje nebráněný odtok vody z konstrukce; Obr. 5: DELTA-TERRAXX jako drenáž pod dlážděnou plochou; Obr. 6: DELTA-TERRAXX – drenážovaná plocha střechy s násypem po dokončení
  Obr. 1: DELTA-TERRAXX – drenážní pásy v šíři 2,40 m; Obr. 2: Rychlá a jednoduchá pokládka drenážního pásu DELTA-TERRAXX; Obr. 3: Ochranná a drenážní vrstva DELTA-TERRAXX; Obr. 4: Drenážní vrstva zajišťuje nebráněný odtok vody z konstrukce; Obr. 5: DELTA-TERRAXX jako drenáž pod dlážděnou plochou; Obr. 6: DELTA-TERRAXX – drenážovaná plocha střechy s násypem po dokončení

 • URL:
  http://www.dorken.cz

  Žádost o více informací od firmy Dörken, s. r. o.
   
  Další informace získáte od firmy Dörken, s. r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
   
  *Jméno:    
  *E-mail:    
  Firma:    
  *Typ firmy:    
  Telefon:    
  Adresa:    
  *Dotaz:    
      (* = Povinný údaj) 
  Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iSTAVinfo.  
  Pošlete dotaz na všechny relevantní dodavatele. Využijte funkci Hromadný dotaz.
       


  Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

  © 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.