Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
15. 2. 2010

POROTHERM 44 EKO+ pro nízkoenergetické domy

 

Cihla POROTHERM 44 EKO+ je určena pro výstavbu nízkoenergetických domů. Ve srovnání s běžným zdivem poskytuje až o 40 % vyšší hodnotu tepelného odporu. Vynikajících tepelněizolačních vlastností zdiva bylo dosaženo jak pomocí receptury, tak vylepšením tvaru spojení pero + drážka. Jeho součástí je nově i speciální hluboký vroubek, který vytvoří po spojení cihel vzduchovou dutinu, jež dále zvyšuje schopnost zdiva bránit úniku tepla. O vysoké kvalitě POROTHERM 44 EKO+ svědčí skutečnost, že vyhověla podmínkám programu Zelená úsporám a zařadila se mezi výrobky, při jejichž použití lze žádat o dotaci.

POROTHERM 44 EKO+ je určena pro omítané jednovrstvé obvodové nosné zdivo tloušťky 440 mm. Cihla byla vytvořena využitím receptury tepelněizolační cihly POROTHERM Si a navazuje na to nejlepší ze sortimentu cihel POROTHERM. Nabízí řešení pro výstavbu nízkoenergetických domů. Zároveň zůstala zachována její schopnost propouštět vodní páry, a tak napomáhat udržet příjemné mikroklima uvnitř domu. POROTHERM 44 EKO+ v sobě spojuje kvality přírodního ekologického materiálu s výbornými stavebně-fyzikálními vlastnostmi pálené keramiky. Díky inovaci vnitřní konstrukce cihly, v níž byly tradiční kosočtverce nahrazeny obdélníkovými „dutinami“, se zvýšily tepelněizolační i statické parametry zdiva. Oproti klasickým cihlám s 92 dutinami ve tvaru kosočtverců se zde úniku tepla staví do cesty hned 140 obdélníků. Tento nový tvar snižuje spotřebu malty, neboť omezuje možnost jejího zatékání do dutin. „Obdélníky“ také usnadňují dělení cihel, čímž se redukují ztráty při zdění.

Pera a drážky zcela jinak

Největší tepelný tok se u cihelných vnějších stěn odehrává ve styčných spárách (svislých spárách mezi cihlami). Novinku ve funkčnosti cihly představuje speciální hluboký vroubek včleněný do pera i drážky. Po položení cihel vedle sebe na sraz vzniknou nové příčné vzduchové dutiny, které jsou podstatně méně tepelně vodivé než samotná keramika. Dříve rovné vnější žebro s pery a drážkami je tak několikrát přerušeno. Dalším významným efektem přinášejícím úspory tepla je prodloužení tohoto žebra o 54 %. Tepelné ztráty jsou tak ve styčných spárách sníženy téměř o 60 %.

I díky této inovaci disponuje POROTHERM 44 EKO+ s rozměry 248x440x238 mm výjimečnými hodnotami tepelného odporu R = 4,42 m2.K/W, přičemž součinitel prostupu tepla (U) je pouze 0,22 W/(m2.K). (Hodnoty R a U byly stanoveny měřením a vztahují se na zdivo při praktické vlhkosti s provedenými vnějšími omítkami POROTHERM TO o tl. 30 mm + POROTHERM Universal o tl. 5 mm a vnitřní omítkou POROTHERM Universal o tl. 10 mm.) Dosažená výše U přitom s rezervou splňuje doporučenou hodnotu normovou, která je stanovena na U ≤ 0,25 W/(m2∙K).

POROTHERM 44 EKO+ tak má lepší hodnoty než tepelněizolační cihly POROTHERM 44 Si. Příjemným překvapením je skutečnost, že na trhu lze pořídit obě „supercihly“ za prakticky stejnou cenu.

Nízká hmotnost

Dalším bonusem je nízká hmotnost cihel. POROTHERM 44 EKO+ je se svými 16,6 kilogramu o 3,5 kg lehčí než POROTHERM P+D stejné šířky. To usnadňuje manipulaci s cihlami a v důsledku zrychluje zdění a snižuje náklady. V případě běžného rodinného domu s plochou obvodových stěn asi 150 m2, na kterou je třeba vyzdít zhruba 2400 kusů cihel, projde zedníkům při použití cihel POROTHERM 44 EKO+ rukama o 8400 kilogramů méně než v případě jiných typů.

Zelená úsporám pro POROTHERM 44 EKO+

O vysoké kvalitě cihel z pohledu technických parametrů i ekologické šetrnosti svědčí jejich zařazení do programu Zelená úsporám. POROTHERM 44 EKO+ byl přijat do databáze výrobků, při jejichž použití mohou lidé žádat o dotaci z programu. Tato databáze je přitom pro stavebníky klíčová. S výjimkou staveb pasivních domů lze totiž žádost o příspěvek uplatnit pouze na výrobky z tohoto seznamu. Cihly lze využít v rámci dvou oblastí: v kategorii A – Úspora energie na vytápění a v kategorii B – Podpora novostaveb v pasivním energetickém standardu. V případě kategorie A by se jednalo o opatření vedoucí k úsporám energií na vytápění prostřednictvím dílčího zateplení rodinných domů, při němž musí využitím výrobků dojít k alespoň dvacetiprocentní úspoře energie na vytápění. Spolu s tím je nutné, aby jejich hodnota součinitele prostupu tepla dosahovala alespoň normového doporučení U = 0,25 W/(m2.K).

Cihly POROTHERM 44 EKO+ přitom mají takové tepelně-technické parametry, že umožňují podmínky programu splnit, aniž by bylo nutné zdivo nějak dále zateplovat. Příspěvek z programu, o který mohou zájemci požádat, činí v tomto případě 650 Kč za metr čtvereční podlahové plochy domu.

Cihly POROTHERM 44 EKO+ jsou k dispozici i v doplňkových formátech: cihly poloviční, koncové a rohové. Základní cena cihel v m2 zdiva je 978 Kč bez DPH. Více informací naleznete na www.porotherm.cz.

podle podkladů společnosti Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.

POROTHERM 44 EKO+ pro nízkoenergetické domy
POROTHERM 44 EKO+ pro nízkoenergetické domy

URL:
http://www.wienerberger.cz

Žádost o více informací od firmy Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.
 
Další informace získáte od firmy Wienerberger cihlářský průmysl, a. s. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iSTAVinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantní dodavatele. Využijte funkci Hromadný dotaz.
     


Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2020 Business Media CZ, s. r. o.