Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
11. 3. 2018

Barevné obklady RAKO usnadňují orientaci v novém pavilonu Nemocnice Třebíč

 

Výrazné barvy dominují novému Pavilonu chirurgických oborů Nemocnice Třebíč. Barevné keramické obklady působí optimisticky, navíc ale pacientům i personálu usnadňují orientaci, protože každé patro má svůj barevný odstín. Široké barevné spektrum keramických obkladů zároveň respektující vysoké požadavky na hygienu a čistitelnost povrchů nabízí značka objektové keramiky RAKO OBJECT, určená především architektům a projektantům. Celkem se v třebíčském nemocničním pavilonu C uplatnilo na 4000 m2 keramických obkladů a dlaždic této české značky.

První pacienti navštívili novostavbu chirurgického pavilonu Nemocnice Třebíč s označením C začátkem letošního roku. Moderní zázemí tu našla oddělení chirurgie, ortopedie, urologie, gynekologie, ORL, ARO a radiodiagnostiky. Pro pacienty je zde připraveno 114 lůžek. Spojujícími články nových interiérů jsou barvy, ale také kruhy. Motiv kruhu lze najít nejen na recepcích v jednotlivých patrech, ale například i v rámci osvětlení.

Každý obor a patro jsou barevně jedinečné

Orientaci v pavilonu zjednodušuje barevné řešení jednotlivých pater. „Pro mnoho lidí je informace, že má jet do oranžového nebo modrého patra snadněji zapamatovatelná než udání čísla podlaží, “ říká k tomu Ing. arch. Jiří Pecha z projekční kanceláře Penta Jihlava, spol. s r.o., který kromě jiného navrhoval právě interiéry, a doplňuje: „Každé oddělení tu má své patro a také svoje barevné řešení, které je jedinečné.“

Při navrhování barevnosti interiérů jsem nechtěl vytvořit obyčejnou jednobarevnou nemocnici, tak jak ji známe z minulosti, “ vysvětluje Ing. arch. Pecha. „V pavilonu C se nacházejí oddělení, u kterých je předpoklad spíš na kratší hospitalizaci. Výraznější barevnost i pestřejší skladba jednotlivých prvků se tedy nestihne okoukat. Cílem tak bylo hlavně vytvořit veselé, milé prostředí, kde se pacient bude cítit dobře a zapomene na své trápení, “ doplňuje s úsměvem Jiří Pecha.

Jemné přechody i kontrasty dle rukopisu architekta

V rámci projektu byly zvoleny obklady ColorONE značky RAKO OBJECT. Toto rozsáhlé portfolio výrobků, splňujících vysoké technické požadavky, je určené především projektantům a architektům. Škála 24 kombinovatelných barevných odstínů umožňuje v realizacích jemně odstupňovaná barevná řešení, stejně jako kontrasty. Široká paleta barev je k dispozici v několika formátech a povrchových úpravách.

Barevné řešení keramických obkladů v pavilonu C je velmi nápadité – na hlavní stěně místnosti je vždy kombinace 3 různých odstínů keramických obkládaček, přičemž jeden je vždy dominantní, odpovídá barevnosti patra, a opakuje se v plné ploše na okolních stěnách. Architekt pro nový pavilon zvolil z velké většiny obkládačky formátu 20 x 20 cm, ale i formát 15 x 15 cm. Celkem se v nemocnici uplatnilo více jak 3000 m2 obkladů.

Keramické obklady jsme realizovali především na dvou lůžkových patrech, na každém se nachází 21 pokojů, “ přibližuje rozsah obkladačských prací Ing. Vít Polnický ze společnosti PKS stavby a. s., a pokračuje: „Každý pokoj má svou koupelnu, celkem tedy bylo potřeba obložit 42 koupelen ve dvou barevnostech – v oranžové a modré. “ Kromě koupelen jsou obložené také místnosti, kde se zajišťuje očista pacienta, provozní a technické místnosti, místnosti JIP (10 lůžek) a ARO (5 lůžek) v prvním patře a také kuchyňky. „Samotnou realizaci zajistilo 10 obkladačů, “ dodává Vít Polnický.

Podlahy pro vysoké namáhání

V místnostech, kde platí vyšší nároky na hygienu povrchu, velmi dobrou čistitelnost i chemickou odolnost povrchu, se uplatnily vysoce slinuté neglazované dlaždice série Taurus Granit značky RAKO OBJECT ve formátech 30 x 30, 20 x 20 a 10 x 10 cm. Dle požadavků norem byly vhodné keramické dlaždice zvoleny pro přibližně 600 m2 podlah, zejména v koupelnách, na toaletách a v místnostech, kde probíhá očista pacienta. Barevná paleta dlaždic Taurus koresponduje s odstíny obkládaček na stěnách použité série ColorONE, a podporuje tak variabilní potenciál projektů a systémovost řešení.

Slavnostní otevření nového Pavilonu chirurgických oborů proběhlo 21. listopadu 2017 za účasti vedení Kraje Vysočina a stavebních firem. Novostavbu projektovala Penta Jihlava, spol. s r.o., interiéry konkrétně navrhl Ing. arch. Jiří Pecha. Generálním dodavatelem se stala společnost PKS stavby a. s. Jako vedoucí projektu tuto zakázku realizoval Ing. Tomáš Novotný se stavbyvedoucími Františkem Řičařem a Ing. Vítem Polnickým.

Dle podkladů společnosti LASSELSBERGER.

Barevné obklady RAKO  usnadňují orientaci v novém pavilonu Nemocnice Třebíč

Žádost o více informací od firmy LASSELSBERGER, s. r. o.
 
Další informace získáte od firmy LASSELSBERGER, s. r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iSTAVinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantní dodavatele. Využijte funkci Hromadný dotaz.
     


Viz také:
01. - Základní stavební materiály a výrobky

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2020 Business Media CZ, s. r. o.