Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
30. 11. 2014

Cool odstíny Baumit pro tmavé fasády

 

Díky inovovaným recepturám a speciálním pigmentům se nyní otevírají nové možnosti pro použití i tmavých a trendových odstínů ze vzorníku Baumit Life.

Při výběru odstínů pro fasádu se již nemusíte ohlížet na cenová a technická hlediska. Díky speciálním, tzv. „cool“ pigmentům lze nyní použít všechny odstíny vzorníku Baumit Life na zateplovacích systémech Baumit, tedy včetně tmavých odstínů, které dříve nebylo možno použít celoplošně na zateplené fasádě.

Baumit CoolColors

Zatímco běžné tmavé odstíny se na zateplovacích systémech vlivem oslunění mohou nebezpečně zahřívat, omítky Baumit s tzv. „cool“ pigmenty zůstávají za všech okolností chladnější. Pro tmavé a syté trendové odstíny vzorníku Baumit Life se nyní používají barevné pigmenty nové generace, které ve zvýšené míře odrážejí tepelnou složku slunečního záření. Povrch fasády se při oslunění nezahřívá takovou měrou jako dosud a spolehlivost a dlouhodobá životnost zateplovacích systémů Baumit se výrazným způsobem posouvají nad rámec srovnatelných výrobků.

Nejnovější evropská měřítka

Společnost Baumit jako jedna z prvních přichází s novým systémem měření a posuzování vhodnosti barevných odstínů pro zateplovací systémy. Zatímco dosud používaná hodnota koeficientu světelného odrazu (HBW) popisuje světelnou odrazivost omítek a barev jen ve viditelné části slunečního spektra a nevystihuje u některých odstínů dostatečně věrně jejich přínos k ohřívání fasády vlivem slunečního světla, nyní nově zaváděná hodnota TSR (Total Solar Reflectance) se vztahuje na odrazivost v celém slunečním spektru, tj. včetně ultrafialového a infračerveného záření. Na výslednou velikost hodnoty TSR mají vliv i použité suroviny, zejména pigmenty. Zatímco omítky a barvy identického odstínu, avšak od různých výrobců, vykazují stejnou hodnotu HBW, ve výši koeficientu TSR se liší.

Dle podkladů firmy Baumit.

Cool odstíny Baumit pro tmavé fasády

URL:
http://www.baumit.cz

Žádost o více informací od firmy BAUMIT, spol. s r. o.
 
Další informace získáte od firmy BAUMIT, spol. s r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iSTAVinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantní dodavatele. Využijte funkci Hromadný dotaz.
     


Viz také:

04. - Fasády
10. - Barvy, stavební chemie

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.