Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
1. 6. 2010

Designo – nová generace střešních oken

 

Nízkoenergetické střešní okno Designo R8 stanovilo v loňském roce nové měřítko střešním oknům a umožnilo start celé nové generaci. Společnost Roto se rozhodla věnovat se strategicky oblasti „Šetřit energii, získávat energii a zvyšovat pohodlí pod šikmou střechou.“ Výsledkem je již po jednom roce přechod celé výrobní řady střešních oken na novou řadu Designo, zaměřenou na elegantní design a úsporu energie.

Společnost Roto je první v sériové výrobě střešních oken s integrovaným zateplovacím blokem přímo z výroby

Výklopná/kyvná okna řady 8 a kyvná okna řady 6 jsou nejen v odborných kruzích již dlouhá léta synonymem slova komfort, prvotřídní kvalita „made in Germany“ a nadčasový design. Tyto přednosti dokázala společnost Roto u nové generace Designo ještě zdokonalit a propojit je s bezvadným zateplením. Plynulé linie, elegantní přechody bez viditelných šroubů a vysoce kvalitní lakování lemování v barvě Antracit Metallic navazují na vzhled výklopného/kyvného střešního okna Designo R8. Promyšlená konstrukce profilu a sériově integrovaný dvoudílný zateplovací blok umožňuje tradičnímu německému výrobci střešních oken nazývat se inovátorem v oblasti snížení energetické náročnosti. Důkazem jsou hodnoty součinitele prostupu tepla, které dosahují pro celé okno Uw(okna) 1,2 W/m2K při standardním zasklení, což splňuje podmínky dotačního programu Zelená úsporám.

Nová technologie zasklení – Roto blueLine

„Již název Roto blueLine symbolizuje jasné stanovení cíle propojit úsporu energie a zvýšení pohodlí při bydlení,“ říká Erich Rosenkranz, člen představenstva společnosti Roto. Toto bezpečnostní a tepelněizolační zasklení přesvědčí již ve standardní variantě vzorovou hodnotou Ug(skla) pouhých 1,0 W/m2K. Nadstandardní pohodlí nabízí zasklení Roto blueLine Plus. Samočisticí povrchová úprava Aquaclear zajistí čistá okna po mnohem delší období a ochrana proti hluku ručí za nerušenou atmosféru pod střechou. Trojité bezpečnostní a tepelněizolační zasklení Roto blueLine N, taktéž se samočisticí povrchovou úpravou Aquaclear, je dobrá volba při potřebě snižování energetické náročnosti (Ug(skla) = 0,5 W/m2K) až k výstavbě pasivního domu. Roto chápe střešní okna jako aktivní příspěvek ke zlepšení ochrany klimatu a poukazuje na zřejmé snižování energetických potřeb při použití moderních střešních oken. Velký výběr speciálních zasklení (např. protihluková varianta) uceluje novou generaci zasklení Roto blueLine.

Komfortní ovládání přímo v zorném poli

Jak je již u Rota zvykem, i nová generace střešních oken je vynikající nejen z hlediska úspory energie a nadčasového designu, ale i díky promyšlené funkčnosti. U plastového střešního okna je kladen důraz na výklopnou/kyvnou techniku, díky níž se křídlo vyklopí celé ven z místnosti a umožňuje volný přístup k oknu a nerušený pohled do okolí. Všechny funkce okna jsou pohodlně ovladatelné jednou rukou, aniž by bylo nutné se „natahovat až ke stropu“. Toto pohodlí zajistí multifunkční klika umístěná na spodní části křídla.

Komfort otevírání podtrhuje celoobvodové kování se šesti kotvícími body a dokonalým těsněním. Je takřka nepostradatelné pro okna větších rozměrů, protože udrží otevřené křídlo ve všech libovolných polohách. To nabízí pouze Roto.

Neomezené možnosti

Roto Designo je k dostání v mnoha velikostech a umožňuje neomezené možnosti kombinací v prostoru podkroví. Okenní prvky až do výšky 180 cm nabízejí maximální prosvětlení prostoru. Střešní okna kombina-cích vedle sebe nebo nad sebou působí opticky jako jednolitá skleněná plocha. Efektivní řešení nabízí Roto také pro speciální požadavky. Do nové řady Designo jsou zahrnuty i střešní výlezy a světlíky. Pro prostory těžko dosažitelné manuálně je k dispozici Designo R6 Rototronic, elektricky ovládané nízkoenergetické okno. Je kompatibilním doplňkem jak ke kyvnému oknu Designo R6, tak k výklopnému/kyvnému oknu Designo R8. Nadstandardní komfort je podtržen množstvím ovládacích prvků a zastiňovacích doplňků.

Snadná montáž

Jako dlouholetý partner řemeslníků pracujících na střeše má Roto již mnohá léta na paměti, že zabudování střešních oken musí být jednoduché a rychlé. Proto jsme zredukovali objem práce v terénu na minimum a většina montáže je již připravena od výrobce. Integrované montážní úhelníky na rámu již z výroby jsou samozřejmostí, stejně jako parotěsný límec pro jednoduché napojení na parozábranu střechy (nabízí pouze Roto) nebo již zmiňovaný dvoudílný sériově integrovaný zateplovací blok. Výsledkem je montáž nové generace, která je o 30 procent rychlejší než u srovnatelných produktů.

podle podkladů společnosti Roto

Střešní okna Designo
Střešní okna Designo

URL:
http://www.roto-frank.cz

Žádost o více informací od firmy ROTO střešní okna s. r. o.
 
Další informace získáte od firmy ROTO střešní okna s. r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iSTAVinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantní dodavatele. Využijte funkci Hromadný dotaz.
     


Viz také:
09. - Otvorové výplně

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.