Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
15. 2. 2011

Desky FERMACELL se uplatňují v nových sportovních a víceučelových halách

 

Stěnové a stropní konstrukce ve sportovních halách musí splňovat nejenom požadavky požární ochrany a zvukovou izolaci, ale musí být také odolné vůči nárazům. To znamená: opláštění musí odolávat trvalému mechanickému zatížení míči (kopaná, házená a další míčové sporty) bez povrchových změn a poškození spodní konstrukce.

Fermacell má i pro tyto objekty řešení – konstrukce opláštěné stabilními sádrovláknitými deskami FERMACELL splňují požadavky dle DIN 18032-3 na sportovní stavební prefabrikáty, které odolávají nárazům míče. Dokazují to i realizace tělocvičny v Chvalčově či víceúčelového sálu v Bělé ve Slezsku.

Tělocvičnu Základní školy ve Chvalčově (okres Kroměříž, Zlínská kraj) realizovala jako generální dodavatel firma Pozimos, a. s., Zlín, opláštění deskami FERMACELL zajišťoval Fermacell Expert, společnost SANA Vladimír Nášel z Březové. Desky FERMACELL 12,5 mm byly použity v interiéru tělocvičny na stěnách a stropech a pro odolnost proti nárazům míčů byly aplikovány ve dvou vrstvách. Součástí celého projektu jsou kromě vestavby nové tělocvičny o rozměru 20,8x12 m (světlá výška 5,9 m) i nové víceúčelové hřiště, dětské hřiště, plochy pro skateboard, dále dvě parkoviště, úsek stezky pro smíšený provoz a oprava příjezdové komunikace. Stavba byla realizována díky finanční podpoře z prostředků Evropské unie – dotace ve výši 23 mil. Kč byla poskytnuta z Regionálního operačního programu Střední Morava, více než 5 miliónů Kč dodala obec Chvalčov z vlastních prostředků.

Objekt víceúčelového sálu v Bělé ve Slezsku z produkce zlínské firmy DOMY START, a. s., je navržen jako nepodsklepený, jednopodlažní a je složen ze tří částí – dvě boční tvoří technické zázemí objektu, třetí je samotný víceúčelový sál. Svislé nosné konstrukce jsou z panelů z dřevěné rámoviny, opláštěných sádrovláknitými deskami FERMACELL. Na boční budovy technického zázemí objektu byly použity panely o výšce 2750 mm, které jsou oboustranně opláštěny sádrovláknitými deskami FERMACELL. Základem konstrukce hlavní budovy jsou dva vertikálně spojené panely, jejich celková výška dosáhla 4450 mm. Na výrobu panelů víceúčelového sálu se spotřebovalo cca 1200 m2 sádrovláknitých desek FERMACELL tl. 12,5 mm, v celém objektu byla použita technologie lepené spáry. Střecha je sedlová z lepených nosníků, sloupy jsou z válcovaných ocelových profilů.

podle podkladů společnosti FERMACELL

Desky FERMACELL se uplatňují v nových sportovních a víceučelových halách

URL:
http://www.fermacell.cz

Žádost o více informací od firmy Fermacell GmbH
 
Další informace získáte od firmy Fermacell GmbH po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iSTAVinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantní dodavatele. Využijte funkci Hromadný dotaz.
     


Viz také:
03. - Konstrukce svislé a vodorovné, konstrukční systémy

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.