Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
15. 8. 2018

Dům kompletně bez dřeva a zateplení – z Ytongu a svépomocí

 

Cesta za novým domem začala fotkou z dovolené v Řecku – manželé si vyfotili dům, který se jim líbil a přinesli obrázek projektantovi. Představou o designu však jejich požadavky zdaleka nekončily – budoucí stavebníci chtěli stavět sami, v nízkoenergetickém standardu, bez zateplení a pokud možno bez dřeva. Podařilo se to díky stavebnímu systému Ytong.

Svépomocné stavění má u nás dlouhou tradici a svůj smysl má i v současné době, kdy je na trhu řada stavebních firem. Důvodem je nejen úspora financí, ale u mnoha stavebníků také potřeba mít kontrolu nad průběhem prací. Díky tomu, že systém Ytong je promyšlený právě s ohledem na co nejjednodušší použití bez nutnosti zapojit řadu řemeslníků několika profesí, je u zájemců o stavbu svépomocí mimořádně žádaný. „Ytong nám nabídl nejvariabilnější řešení konstrukce. Stavění bylo naprosto přesné, bez odchylek a opravdu snadné. Stavbu jsme zvládli ve třech, já, zedník a jeden pomocník,“ říká majitel novostavby.

Dům byl postaven z tepelněizolačních tvárnic Lambda šířky 375 mm a hodnot nízkoenergetického domu dosáhl i bez zateplení. „Mám odpor k polystyrenu, zkrátka jsme se tomuto materiálu a současně dalšímu podle mě zbytečnému kroku při výstavbě chtěli vyhnout,“ říká majitel.

Dům kompletně bez dřeva a zateplení – z Ytongu a svépomocíDům kompletně bez dřeva a zateplení – z Ytongu a svépomocíDům kompletně bez dřeva a zateplení – z Ytongu a svépomocíDům kompletně bez dřeva a zateplení – z Ytongu a svépomocí

Jejich představě o co nejodolnějších materiálech nevyhovovalo ani dřevo, které má rovněž své nedostatky a rizika. „Prostě jsem se rozhodl, že postavím tak, aby na stavbě nebyla ani jedna dřevěná laťka, nechtěl jsem dělat žádné napouštění dřeva, nic takového. Díky technickému poradci Ytongu jsme tomu přizpůsobili projekt a udělali strop z Ytongu. Zpětně můžu hodnotit, že ani toto nebylo složité – v podstatě je to stavebnice, ke které jsme dostali kladečské plány. Nijak jsme nespěchali a za týden jsme měli hrubou stavbu hotovou. Veškerou práci jsme dělali rukama, bez míchačky. Spotřebovali jsme jednu paletu zdicí malty na celý dům. Technik se zastavoval na kontroly a pomáhal nám projekt zvládnout,“ uvádí pan majitel. Masivní strop má navíc jednu zásadní pozitivní vlastnost – zabrání letnímu přehřívání a v podstatě nahradí klimatizaci v podkroví – teplota zde v horkých dnech nepřesáhne 25 °C.

Dům majitelé obývají již třetím rokem a v průměru jsou jejich náklady za teplo okolo 2500 měsíčně. „Za dům 4+1 na 300 m² platím podobně jako lidi v paneláku. A je jen jediná věc, kterou bychom změnili. Kdyby už tenkrát byla v nabídce tvárnice v šíři 450 mm, stavěli bychom z ní a náklady ještě snížili,“ dodávají.

podle podkladů firmy Xella

Dům kompletně bez dřeva a zateplení – z Ytongu a svépomocíDům kompletně bez dřeva a zateplení – z Ytongu a svépomocíDům kompletně bez dřeva a zateplení – z Ytongu a svépomocíDům kompletně bez dřeva a zateplení – z Ytongu a svépomocíDům kompletně bez dřeva a zateplení – z Ytongu a svépomocíDům kompletně bez dřeva a zateplení – z Ytongu a svépomocíDům kompletně bez dřeva a zateplení – z Ytongu a svépomocí

Žádost o více informací od firmy Xella CZ, s. r. o.
 
Další informace získáte od firmy Xella CZ, s. r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iSTAVinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantní dodavatele. Využijte funkci Hromadný dotaz.
     


Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2020 Business Media CZ, s. r. o.