Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
9. 5. 2012

Fasádní Prvky StoDeco Profil

 

Fasáda z pohledového betonu, popř. z železobetonových panelů, to jsou časté požadavky od architektů. Stále přísnější tepelnětechnické požadavky na budovy však neumožňují použít původní technologie (betonáž), a to jak z důvodu nesplnění předepsaných tepelněizolační požadavků, tak cenových (konstrukce je příliš složitá). Dnes je však tento požadavek splnitelný: pohledového betonu lze docílit kontaktním zateplením.

Prvky StoDeco Profil jsou vytvořeny přímo pro použití na fasádách a to buď samostatně, nebo v kombinaci s kontaktním zateplením. Vstupní surovinou je recyklované sklo. Za vysokých teplot a přidáním pojiva vzniká šedá pevná hmota, kterou lze využít k různým účelům. Jejími velkými výhodami jsou tvarová stálost, nehořlavost, nízká nasákavost, nízká hmotnost a dobrá opracovatelnost. Jednou z možností, kterou nám poskytují prvky StoDeco Profil, je právě vytvoření hlubokých spár v kontaktním zateplovacím systému. Prvky StoDeco Profil jsou dodávány jako lišty včetně křížových tvarovek pro nuty v libovolném rozměru a sklonu profilu.

Tyto tvarovky jsou určeny k zafrézování do tepelné izolace. Vrchní armovací stěrka se síťovinou a omítka jsou dotaženy pouze k vnitřní nutě. Nuta je následně opatřena speciálním nátěrem v barvě fasády. Prvky StoDeco Profil lze používat v zateplovacích systémech z EPS i minerální vlny, pro každý objekt je možné vybrat ten nejvhodnější systém.

Vzniká tak zateplená fasáda, která je dle návrhu architekta členěna spárami předem definovaného průřezu a spárořezu. Tato technologie je používána již řadu let a mezi její hlavní výhody patří rychlá, přesná a bezpečná montáž. Prvky StoDeco Profil různých tvarů naleznou své uplatnění také při rekonstrukcí historických fasád. V Čechách máme nyní první realizaci fasády s kontaktním zateplením z pohledového betonu v kombinaci s prvky StoDeco Profil (nuty). Jedná se o budovu VTP Roztoky od Ing. arch. Daniela Smitky (Vědecko-technický park Roztoky), realizace 2011, investor a stavitel je Trigema, a. s.

Dolní část budovy VTP architekt Smitka vyprojektoval z velkoformátových fasádních panelů ze sklovláknobetonu opatřenými na povrchu profilovanými matricemi Reckli. Měly se střídat dva typy povrchů, které z větší vzdálenosti podpoří patrnost členění. Před realizací pláště byla výroba zrušena a tak architekt hledal jiné řešení, které by zachovalo žádoucí architektonický výraz. Řešení nabídl právě systém StoDeco profilů: kontaktní zateplovací systém s vloženými nutami ze StoDeco Profilu a s povrchem, který zdálky i zblízka velmi připomíná monolitický beton. Jsou vystřídány dva typy povrchů tak, jak tomu bylo v původním návrhu. Systém řeší bezpečným způsobem i zapuštění žaluzií těsně pod omítkové souvrství.

Podle podkladů společnosti STO s. r. o..

Fasádní Prvky StoDeco Profil

URL:
http://www.sto.cz

Žádost o více informací od firmy Sto s. r. o.
 
Další informace získáte od firmy Sto s. r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iSTAVinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantní dodavatele. Využijte funkci Hromadný dotaz.
     


Viz také:
04. - Fasády

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2020 Business Media CZ, s. r. o.