Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
23. 6. 2018

Foukaná izolace CIUR pro komplexní rekonstrukce dvouplášťových střech bytových domů

 

Nevýhody dvouplášťových střech panelových domů spočívají zejména v nedostatečně dimenzované tepelné izolaci, což znamená větší spotřebu tepla na vytápění, ale i přehřívání podstřešních bytů v letních měsících. Vhodnou technologií pro rekonstrukci je aplikace foukané izolace CIUR.

Důvodem nedostatečných tepelnětechnických parametrů starých dvouplášťových střech jsou většinou kromě malé tloušťky izolantu i jeho stáří a nízká kvalita. Izolace je často degradovaná a neplní svou funkci. Situaci zhoršuje také špatné odvětrání dutiny dvouplášťové střechy v případě malých nebo ucpaných atikových větracích otvorů. Ve vrchních pláštích, obvykle tvořených několika asfaltovými pásy, se udržuje skrytá vlhkost způsobující poruchy hydroizolační funkce střechy. Vyšší vlhkost v povrchovém souvrství pak zvyšuje i vlhkost horního dřevěného pláště. Narůstá tak riziko hnilobných procesů, výskytu dřevokazných hub a plísní a degradace dřevěné konstrukce.

Řešení s využitím foukané izolace CIUR
Klasickou cestou jsou tyto dvoupláště opravitelné pouze za cenu demontáže horního pláště nebo změnou celé konstrukční koncepce. Zajímavé a komplexní řešení tohoto problému při zachování dvouplášťové střechy nabízí firma CIUR. Znamená to aplikaci foukané tepelné izolace do dutiny dvouplášťové střechy včetně zhotovení a uzavření aplikačních otvorů, osazení odvětrávacích prvků, pokládky nové střešní krytiny z PVC fólie včetně klempířských prvků a hromosvodu, ale i zateplení výtahové šachty a zpracování a rekonstrukce všech ostatních detailů souvisejících se střechou a jejím bezprostředním okolím.

Ve srovnání se změnou zastřešení na jednoplášťové jsou finanční náklady i časové nároky rekonstrukci pomocí technologie CIUR poloviční.

Foukaná izolace CIUR pro komplexní rekonstrukce dvouplášťových střech bytových domů Střecha před rekonstrukcí

Průběh sanace
Do dutiny na už nefunkční minerální vatu se nafouká 20 cm velmi účinné celulózové izolace Climatizer Plus. Tím se teplotně odizoluje dolní plášť a ve střešní dutině se výrazně sníží teplota. Zároveň se tím sníží teplota vzduchu v ponechané provětrávací mezeře a tím poklesne i její schopnost přijímat vlhkost. Následně se zmenší i vyhřívání prkenného záklopu, který tím pádem zůstane studený a jakmile na něj narazí teplý vzduch, dojde k orosení. To znamená, že se v mezistropní dutině musí zintenzivnit provětrávání. Proto se instaluje systém odvětrání zúžené vzduchové vrstvy pomocí plastových nástřešních komínků. Na původní asfaltové pásy se přes geotextilii položí nová fóliová hydroizolace. Provětrávání střechy nově zajišťují komínky a průběžná atiková štěrbina. I v novém stavu je tedy vítr hlavní hnací silou provětrávání.

Aplikační otvorFoukání izolace střešním výlezemNově zaizolovaná střešní dutinaNově zaizolovaná střešní dutina

Co se nestane a co získáte
Nezaplatíte více než 1300–1600 Kč/m². Nezažijete hluk, prach a riziko vytopení deštěm v případě výměny za jednoplášťovou skladbu. Nezažijete strach z případných dalších nákladů na vícepráce po odstranění svrchního pláště.

V případě zadání generální dodávky opravy dvouplášťové střechy od firmy CIUR získáte záruku 10 let na generální dílo a v případě vzájemné dohody i servisní smlouvu na dobu neurčitou. To určitě nejsou běžně nabízené podmínky.

Jak probíhá zateplení střechy bytového domu, uvidíte ve videu (cca 3 minuty). Více informací najdete na www.climatizer.cz.

Petr Čamra, vedoucí střediska aplikací izolací, CIUR, a. s.

Žádost o více informací od firmy CIUR a. s.
 
Další informace získáte od firmy CIUR a. s. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iSTAVinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantní dodavatele. Využijte funkci Hromadný dotaz.
     


Viz také:
13. - Izolace

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2020 Business Media CZ, s. r. o.