Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
4. 10. 2010

Jak zateplovat, aby to mělo skutečně smysl

 

Zateplování domů je důležitým faktorem pro úspory energie, tuto skutečnost si dnes každý uvědomuje. Navíc můžeme získat od státu i finanční dotaci. Ovšem pravdou je, že nejen tloušťka tepelné izolace je důležitá pro kvalitu výsledného efektu a celé zateplení může sklouznout pouze k realizaci opatření, které je dotované, ale výsledný efekt již nemusí být zcela jednoznačný.

Se zateplením objektu se obvykle zlepšuje nejen jeho klima a snižuje se i energetická spotřeba, rovněž se mění vlastnosti stavebních konstrukcí. Vedle příznivých dopadů se mohou však vyskytnout i určitá úskalí – kondenzace a následná destrukce. To klade značné nároky na kvalitu provedených prací a zároveň na materiály, které jsou použity s tepelnou izolací v jednom souvrství. U některých rekonstrukcí kvalita a životnost naopak závisí na doplnění odvětrávání nebo na opravě stávajícího větracího systém. Na tuto činnost se specializuje tuzemský výrobce celulózová izolace CLIMATIZER PLUS CIUR, a. s., se svými téměř 140 obchodními partnery po celém území České republiky. Snahou je vždy nabídnout komplexní a profesionální řešení problémů stavebníků a majitelů nemovitostí.

Aplikace izolace Climatizer plus je prováděna strojně technologií foukání a nástřiku. Původně sypká hmota po nafoukání vytvoří dokonale přilnavou vlnitou strukturu, která eliminuje vliv tepelných mostů a brání nedokonalostem ve spárách, které jsou jedním z úskalí při použití izolačních desek.

Sama izolace však v mnoha případech nestačí. Je třeba eliminovat proudění vzduchu zvenčí a průchod par zevnitř. Vzduch z venku, který proudí do podkrovního bytu například zásuvkou, může být natolik masivním problémem, že celé zateplení degraduje. A to tak významně, že celý efekt je proti plánu např. pouze pětinový nebo šestinový (zjednodušeně řečeno 80 m2 obytné plochy se špatnou nekontrolovanou těsností budu vytápět jako 400 m2 s dobře provedenou prací), což je značný rozdíl.

Z toho důvodu je zateplení činností, kde je třeba dobrý plán. K vyřešení tohoto problémem pomáhá systém materiálů Pro clima, které se na těsnost a kontrolu nad vlhkostí již více než 20 let zaměřují. Jedná se o kompletní řešení všech stavebních detailů z hlediska utěsnění, membrány kontrolující průchod vlhkosti a letní vysýchání, lepidla a pásky s trvanlivostí na úrovni životnosti domu. Celý systém je završen kontrolními mechanismy, jako jsou termokamera, tlakové zkoušení těsnosti domu blower door test a mnoha dalšími.

Pro podrobnosti navštivte www.climatizer.cz nebo www.pro-clima.cz.

podle podkladů společnosti Ciur

Obr. 1: Nástřik izolace Climatizer plus do nosného roštu při budování odvětrávané fasády. Obr. 2: Izolace CLIMATIZER PLUS může být foukána na volný půdní prostor nebo tlakově plněna do konstrukcí. Přitom je zabezpečeno, že se dokonale spojí se všemi detaily dřevěné nebo ocelové konstrukce. Obr. 3: Zafoukání izolace CLIMATIZER PLUS v podkroví se dobře kombinuje s inteligentní membránou INTELLO PLUS.
Obr. 1: Nástřik izolace Climatizer plus do nosného roštu při budování odvětrávané fasády. Obr. 2: Izolace CLIMATIZER PLUS může být foukána na volný půdní prostor nebo tlakově plněna do konstrukcí. Přitom je zabezpečeno, že se dokonale spojí se všemi detaily dřevěné nebo ocelové konstrukce. Obr. 3: Zafoukání izolace CLIMATIZER PLUS v podkroví se dobře kombinuje s inteligentní membránou INTELLO PLUS.

URL:
http://www.ciur.cz

Žádost o více informací od firmy CIUR a. s.
 
Další informace získáte od firmy CIUR a. s. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iSTAVinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantní dodavatele. Využijte funkci Hromadný dotaz.
     


Viz také:
13. - Izolace

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.