Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
26. 12. 2016

KMB SENDWIX - moderní stavební systém pro pasivní a nízkoenergetické bydlení

 

Stavba domu je náročný proces - jak časově, tak i finančně i logisticky. Dnešní investoři už před sebou navíc nemají jen úkoly, jako je výběr místa pro stavbu nebo dispoziční řešení domu. Pro pohodu jejich plánovaného bydlení je stěžejní i volba samotného stavebního materiálu. V tomto ohledu dnes hrají místo klasické cihly prim moderní a technologicky vyspělé materiály.

V dnešním bydlení jsou stále více trendy takzvané nízkoenergetické a pasivní domy. Ty fungují na principu využívání tepelných zisků v budově - jak těch za slunečního záření, tak i těch vnitřních ze spotřebičů i samotných obyvatel domu. Aby teplo neutíkalo ven, jsou potřeba kvalitní zdicí prvky se špičkovými tepelně-izolačními vlastnostmi. Právě takový je vícevrstvý systém z vápenopískového zdiva, který pod názvem KMB SENDWIX vyrábí největší český výrobce stavebních materiálů, společnost KM Beta.

Zdicí systém KMB SENDWIX je první ucelený systém vícevrstvých konstrukcí na českém trhu a splňuje technické požadavky odpovídající současným i budoucím potřebám. Byl přímo navržen pro stavbu tepelně-úsporných, nízkoenergetických a pasivních domů. Díky svým tepelně a zvukově izolačním vlastnostem, mimořádné pevnosti a vysoké objemové hmotnosti je ideální volbou pro stavebníka, kterému záleží na zdravém a úsporném bydlení.

V dřívějších dobách nebylo výjimkou, že stěny domu měly tloušťku osmdesát i více centimetrů. Takové zdivo pak často ubíralo z vnitřní obytné plochy. Pokud však stavíte ze SENDWIXU, můžete si obytnou plochu naopak rozšířit, aniž by to zvětšilo i zastavěnou plochu. Sendvičové vápenopískové zdivo dosahuje požadovaných tepelně-izolačních, akustických a statických vlastností při výrazně nižších tloušťkách stěn. Tím dochází k výrazným úsporám zastavěné plochy – u stometrového bytu se obytná plocha zvětší až o osm metrů čtverečních.

Systém KMB SENDWIX se vyrábí z vápna a přírodního křemičitého písku a je vytvrzen účinkem páry za vysokého tlaku. Nosnou konstrukci obvodového pláště tvoří mimořádně pevné vápenopískové kvádry. Z vnější strany se na zdivo přikládá tepelná izolace v různých variantách. Systém doplňují zdicí a spárovací malty a lepidla (dokonce se zimní úpravou pro ty, kteří se rozhodnou stavět „po sezóně“), které KM Beta vyrábí pod názvem Profimix. Více na www.kmb-profimix.cz.

Výborné vlastnosti materiálu umožňují výstavbu i sedmipodlažních objektů z nosných stěn v tloušťkách 175, 240 a 290 mm. Jednoduchost konstrukce obvodových i vnitřních nosných stěn díky přesným tvarům cihel a přesné zdění na lepidlo umožňuje v průběhu stavby snadnou kontrolu správnosti a kvality provedení i pro investora. Rychlost a nenáročnost výstavby umožňuje i styčná plocha kvádrů, kterou tvoří systém pero a drážka pro tzv. suchý spoj. Na vápenopískových kvádrech se nacházejí ergonomické úchyty, které při přesném zdění usnadňují manipulaci s kvádry. Výsledkem zdění je nejen rovnost povrchu stěny, ale i efektivita práce. Součástí systému jsou také prvky pro zdění příček, překlady, věncovky, lícové a komínové zdivo a pomocný materiál. Lícové prvky jsou vyráběny jak v přírodní bílé barvě, tak v barevných odstínech.

Proč vápenopísková cihla KMB SENDWIX?
• Zisk užitné plochy díky štíhlým konstrukcím až o 10%
• Ideální materiál pro nízkoenergetické a pasivní domy
• Vysoká únosnost zdiva (40 N/mm2)
• Rychlá a přesná výstavba
• Výborný akustický útlum
• Protipožární odolnost
• Výborné tepelně-akumulační vlastnosti
• Možnost vedení elektroinstalací ve svislých otvorech ve zdivu
• Interní zdravé mikroklima
• Ekologický materiál
• Výborný poměr “cena/výkon”

Více informací na www.kmbeta.cz, nebo na bezplatné lince 800 150 200. Dle podkladů společnosti KM Beta, a. s.

Žádost o více informací od firmy KM Beta, a. s.
 
Další informace získáte od firmy KM Beta, a. s. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iSTAVinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantní dodavatele. Využijte funkci Hromadný dotaz.
     


Viz také:

01. - Základní stavební materiály a výrobky
13. - Izolace

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.