Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
26. 6. 2013

Materiály fermacell na vnitřních příčkách hotelu Beránek v Úpici

 

V Podkrkonoší ve městě Úpice probíhá na náměstí T. G. Masaryka od roku 2011 stavba nového hotelu Beránek. Původní hotel se stejným názvem byl před zahájením výstavby zdemolován a na stejném místě vyrůstá zcela nový objekt. Interiérové příčky nového hotelu jsou v rozsahu cca 8000 m2 řešeny ze systému fermacell.

Snahou projektanta bylo propůjčit novostavbě hotelu určitý historizující ráz, aby korespondovala se zástavbou náměstí v jejím bezprostředním okolí – tj. po levé straně s domem č.p.11 - Morawetzova vila a s objektem bývalé radnice č.p.30 – nyní Městské muzeum a galerie J.W.Mezerové. Novostavba hotelu má tři nadzemní a jedno podzemní podlaží. Součástí stavby jsou podzemní garáže pro parkování 15-ti osobních automobilů ubytovaných hostů. Nad garážemi je navržena pochozí střecha, tj. terasa + zeleň, která bude sloužit k relaxaci hostů. Hotel bude mít ubytovací kapacitu 60 lůžek, restaurace se salónkem má projektovanou kapacitu 60 míst u stolu. Hotel je koncipován tak, aby vytvořil optimální podmínky pro seniory a osoby s omezenou schopností pohybu a orientace. Při návrhu objektu hotelu, tj. jeho dispozičním řešení, návrhu stavebních konstrukcí a výběru technologických zařízení byl kladen důraz na nízkou energetickou náročnost stavby.

Investorem hotelu je společnost JR Real s. r. o. z Trutnova, generálním dodavatelem stavby je firma Maratonstav, a.s. Úpice, generální projektantem je Thermo Plus – projektový ateliér z Trutnova. Projektový ateliér Ing. Karla Peterky byl založen v roce 1991 a za více než 20 let své existence má na kontě stovky projektů individuálních a typových rodinných domů. Portfolio služeb ale nezahrnuje pouze studie a projekty rodinných domů. Ateliér se může pochlubit kromě hotelu Beránek i dalšími projekty, jako jsou například chráněné bydlení s 41 bytovými jednotkami, bytové domy se 16 bytovými jednotkami v Úpici, Malých Svatoňovicích, Polici nad Metují, architektonické řešení stavebních objektů na lanové dráze Protěž se sjezdovou tratí v Janských Lázních, Autosalon Renault v Trutnově nebo půdní vestavby na Střední zdravotnické škole a Obchodní akademii v Trutnově.

Investor s projektantem se rozhodli pro řešení s materiály fermacell hned z několika důvodů: „Vyhovovaly nám vynikající akustické parametry konstrukcí fermacell, které navíc plní i požární požadavky. Montážní firma navíc uvítala možnost bezplatného vyrobení desek na míru dle individuálních potřeb. Díky prostorově úspornému systému s deskami fermacell získal investor v objektu více užitné plochy, zděné příčky by totiž zabraly více podlahové plochy. Výhodou je i velká pevnost a odolnost příček s fermacellem proti mechanickému poškození. Systémy fermacell také umožňují velkou rychlost montážních prací.“, uvedl hlavní důvody volby materiálů fermacell ing. Karel Peterka z projektového ateliéru Thermo Plus.

Na stavbě byly použity konstrukce fermacell 1S31 a 3S12. Základní skladbu montovaných stěn fermacell 1S31 s vysokou požární odolností (EI 90 DP1), vynikajícím útlumem zvuku (vzduchová neprůzvučnost Rw 62 až 64 dB) a tloušťkou stěny 120 mm tvoří sádrovláknité desky fermacell o tloušťce 12,5 a 10 mm. Nosná konstrukce je z ocelových pozinkovaných CW a UW profilů, vnitřní prostor montované stěny vyplňuje minerální vlna. Nenosné montované stěny fermacell 1S31, plnící vysoké požadavky na požární odolnost a útlum zvuku, se uplatňují při členění vnitřního prostoru staveb, jako jsou administrativní a správní budovy, nemocnice, průmyslové stavby a bytová výstavba. Nenosné konstrukce předsazených / šachtových stěn fermacell 3S12 s deskami fermacell 12,5 a 10 mm s protipožární odolností nachází uplatnění tam, kde je nutné protipožárně ochránit stávající stavební dílce a rozvody instalací a kabelů. Tyto stěny neobsahují izolační vrstvu a jejich požární odolnost je z obou stran EI 30 DP1. Tloušťka stěny fermacell 3S12 v hotelu Beránek je převážně 120 mm.

Dle podkladů společnosti Fermacell GmbH.

Materiály fermacell na vnitřních příčkách hotelu Beránek v Úpici

URL:
http://www.fermacell.cz

Žádost o více informací od firmy Fermacell GmbH
 
Další informace získáte od firmy Fermacell GmbH po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iSTAVinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantní dodavatele. Využijte funkci Hromadný dotaz.
     


Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2020 Business Media CZ, s. r. o.