Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
28. 2. 2013

Moduly firmy FAGUS s materiály FERMACELL slouží jako maloobchodní prodejna v Grónsku

 

Slušovický FAGUS, významný výrobce kontejnerů a modulů a specialista na modulární výstavbu, odstartoval své aktivity v Grónsku v říjnu 2012 výstavbou maloobchodu se sklady v osadě Niaqornat v Baffin Bay na jihozápadním pobřeží Grónska. Realizovaná sestava nové prodejny s potravinami a dalšími základními potřebami se skládá z 15 kontejnerů a na opláštění obvodových stěn, příček a podhledů byly použity sádrovláknité desky FERMACELL v tloušťkách 12,5mm a 15mm.

Niaqornat je původní osada, která má přibližně padesát domů. Obyvatelé se živí lovem ryb, které zpracovávají a posílají do obchodní sítě jak v Grónsku, tak v Evropě a Americe. Moduly FAGUS s opláštěním deskami FERMACELL i tady prokázaly své výborné vlastnosti a realizační tým ze Slušovic potvrdil schopnosti zvládnout výstavbu i v náročných podmínkách Grónska. Výstavba dalších objektů s moduly FAGUS tak bude pokračovat v nejbližších letech po celém jihozápadním pobřeží.

Budova maloobchodní prodejny v Niaqornatu byla projektována pro náročné klimatické podmínky, s dodatečnou izolací pod dřevěnou fasádou z norského smrku. Tato pilotní stavba měla za úkol prověřit všechny části projektu, počínaje komunikací s projektanty a architekty v Grónsku, přes náročnou lodní přepravu na místo stavby až po montáž v desetistupňových mrazech. Jednotlivé moduly byly po měsíci od opuštění výrobní linky dopraveny do Niaqornatu bez poškození. Na připravené základy byly moduly dopravovány pomocí vysokozdvižného vozíku, což by bylo náročné i v běžných podmínkách s upraveným příjezdem ke stavbě. Místní lidé vše zvládli bez problémů a s úsměvem, ostatně ten je po celou dobu realizace neopouštěl. Stavba včetně sedlové střechy byla dokončena za 40 dní.

Slavnostního otevření se zúčastnili místní obyvatelé, zástupci obchodní sítě, pro kterou FAGUS obchod postavil a členové vládních úřadů. Přestřihnutí pásky provedl nejstarší obyvatel osady Niaqornat, který také zavzpomínal na dobu před více než 80-ti lety, kdy jako malý chlapec jezdil s otcem na moře, aby obstarali jídlo pro svou rodinu. Nyní je vše k dostání v obchodě v dostatečně širokém sortimentu a množství.

Dle podkladů společnosti Fermacell GmbH.

Moduly firmy FAGUS s materiály FERMACELL slouží jako maloobchodní prodejna v Grónsku

URL:
http://www.fermacell.cz

Žádost o více informací od firmy Fermacell GmbH
 
Další informace získáte od firmy Fermacell GmbH po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iSTAVinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantní dodavatele. Využijte funkci Hromadný dotaz.
     


Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2020 Business Media CZ, s. r. o.