Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
17. 8. 2018

Multipor - zateplení, které vás nenutí dělat kompromisy

 

Zvažujete kompletní zateplení své nemovitosti, nebo řešíte jen některá chladnější místa v domě? Nechcete se vzdát historické fasády? V obou případech vám pomůže Multipor.

U vnějšího zateplení oceníte jeho tvarovou stálost, nehořlavost a odolnost proti veškerým biologickým škůdcům a plísním. Také například protože neduní při poklepu, neklovou do něj ptáci. A určitě oceníte jeho odolnost třeba v případech, kdy si o fasádu opřete kolo a nezůstane na ní poškození po řídítkách. Stejně tak nevadí, když se do fasády trefí děti míčem, což mnohé jiné zateplovací materiály nevydrží.

Desky se vyrábí z čistě přírodních surovin a jeho složení je obdobné jako u pórobetonu. Velkou výhodou tohoto zateplovacího materiálu je nehořlavost patří do třídy A1 – při působení ohně z okolí není příčinou vzniku kouře ani neodkapává. Zvyšuje tak požární odolnost konstrukcí. Desky neobsahují vlákna, a proto nedráždí při zpracování. Jsou zdravotně nezávadné, netoxické, nealergenní. Jsou šetrné pro životní prostředí, což je doloženo ekologickými certifikáty Nature plus. Po případném dosloužení stavby je plně recyklovatelný.

U vnějšího zateplení oceníte jeho tvarovou stálost, nehořlavost a odolnost proti veškerým biologickým škůdcům a plísním. Například protože neduní při poklepu, neklovou do něj ptáci. A určitě oceníte jeho odolnost třeba v případech, kdy si o fasádu opřete kolo a nezůstane na ní poškození po řídítkách. Stejně tak nevadí, když se do fasády trefí děti míčem, což mnohé jiné zateplovací materiály nevydrží.

Multipor je unikátní tím, že je paropropustný a přispívá tak ke zdravému klimatu v budově. Pokud je materiál vystaven vodě například při povodni, po opětovném vysušení se obnoví jeho původní tepelněizolační vlastnosti. Může se použít i na zateplení starších budov, je však nutné dbát na rovinnost a přídržnost podkladu - původní fasádu. Jeho velkou výhodou je, že časem nedegraduje. Používají jej investoři, kteří mají předchozí pozitivní zkušenost se systémem Ytong a hledají ucelené řešení stavby. Oba materiály jsou plně kompatibilní a díky podobným vlastnostem vytvářejí zdravé vnitřní klima v budovách.

Multipor pro vnitřní zateplení

Zateplení pomocí Multipor tepelněizolačních minerálních desek se používá tam, kde je třeba zachovat původní vzhled fasády či řešit jen některé chladnější místnosti. Hlavním důvodem, proč jsou nejpoužívanějším materiálem pro vnitřní zateplení, jsou vynikající sorpční schopnosti. Vnitřní zateplení těmito deskami není třeba doplňovat parozábranou, konstrukce s vlhkostí umí pracovat. Příkladem je dům na Opavsku, který majitelé původně koupili zejména kvůli pozemku. Nakonec za odborného přispění společnosti DK1 zvolili vnitřní zateplení a dům ponechali v původním vzhledu.

Dle podkladů společnosti Xella CZ, s. r. o.

Multipor  - zateplení, které vás nenutí dělat kompromisy

Žádost o více informací od firmy Xella CZ, s. r. o.
 
Další informace získáte od firmy Xella CZ, s. r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iSTAVinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantní dodavatele. Využijte funkci Hromadný dotaz.
     


Viz také:
13. - Izolace

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2020 Business Media CZ, s. r. o.