Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
15. 10. 2016

Nepodceňte výměnu střechy. Základem jsou kvalitní tašky, myslete však i na doplňky

 

Střecha je nedílnou součástí domu, která nejen ovlivňuje jeho celkový vzhled, ale zároveň má zásadní vliv též na jeho funkčnost. Chystáte-li se na její výměnu či opravu, je správný výběr kvalitního materiálu naprosto stěžejní. Při realizaci bez obav sáhněte po střešních taškách a doplňcích od největšího českého výrobce betonové krytiny, vápenopískových a pálených zdicích prvků společnosti KM Beta. Široký výběr, kvalitní zpracování a velká odolnost jsou zárukou toho, že vaše střecha vydrží dlouhé roky.

Střecha je velmi citlivé místo. Jelikož je to složená konstrukce, je mnoho možností, kde se dá pokazit. Už z projektu by mělo být jasné, zda se bude jednat o těžkou, tedy s použitím betonové či pálené tašky, či lehkou střechu, na níž přijde třeba plech či šindele. Zatímco při novostavbách je vše v rukou projektanta případně záleží na vkusu či preferencích investora, u rekonstrukcí je potřeba nejprve posoudit kvalitu krovu.

„Neplatí však, že bychom nemohli nahradit lehkou krytinu těžkou. Často nahrazujeme třeba starý eternit betonovou taškou bez nutnosti měnit krov. Ovšem když už po odkrytí zjistíme, že je původní krov křivý, to nejmenší, co lze pro kvalitu pláště udělat, je krokve narovnat příložkami. Jedině rovná střecha totiž dokáže rovnoměrně rozložit zatížení a vyrovnat se s nepřízní počasí,“ popisuje Martin Urbanec, technický poradce ze společnosti KM Beta.

Ještě než se pustíme do vlastního pokrývání, je důležité zkontrolovat provedení izolace a osazení fólie. Je důležité používat kvalitní fólii a pracovat správným technologickým postupem. Bohužel i dnes se lze setkat s tím, že je fólie přibitá k latím hřebíky, či není dostatečně překrytá. Realizační firmy, které mají dostatek zkušeností a kladou důraz na kvalitu, však vědí, že nestačí pouze dodržet předepsaný postup. I takový detail, jako je použití kontralatí dostatečného průřezu, mohou některé firmy zanedbat. Střecha musí dýchat a při správném osazení tašek nehrozí ani při latích 5 x 5 cm nebo 5 x 8 cm nebezpečí podfouknutí střechy.

Tašky pro každou střechu – od klasiky až po modernu

Výběr samotných tašek by měl odpovídat nejen osobním preferencím, ale i místním zvyklostem a samozřejmě architektuře domu. V sortimentu společnosti KM Beta jsou tři základní typy tašek, které se liší svým tvarem. U všech je samozřejmostí precizní zpracování a výroba z ryze českých materiálů, které taškám zaručují dlouhou životnost a vysokou odolnost vůči povětrnostním vlivům.

Střešní krytina KM Beta se vyrábí v celkem sedmi atraktivních barvách – cihlová, višňová, hnědá, černá u krytiny KMB HODONKA, u krytiny KMB BETA navíc šedá, zelená a případně i modrá. Podle vkusu si lze vybírat buď lesklý Briliant, nebo matný Elegantv vzhled střechy. Specialitou je dvoubarevná varianta Efekt, která kombinuje višňovou a černou, ekonomickou volbou je pak Standard, probarvený beton bez povrchové úpravy.

„Novinkou v našem sortimentu je taška KMB ROTA určená prokrytí šikmých střech se sklonem od 15 do 90°. Vyznačuje se hladkým povrchem a nová speciální úprava – taška je vyrobená z jemnozrnného probarveného betonu a její povrch je opatřen speciálním akrylátovým nástřikem – jí pomáhá lépe odolávat povětrnostním vlivům. Vyrábí se pouze v černé barvě v lesklém provedení - Briliant. Díky svému tvaru se hodí pro moderní stavby s hladkou jednoduchou linií,“ říká obchodní ředitel KM Beta Jiří Foltýn.

Pátá stěna domu – krása tkví v detailech

Střecha tvoří velkou část celkového vzhledu stavby. I proto se o ní často hovoří jako o páté stěně domu. Při jejím plánování se proto vyplatí myslet i na ty nejmenší detaily včetně doplňkových prvků od těch, které doplňují skladbu střešního pláště a zároveň zlepšují samotnou funkčnost střechy, až po ty čistě okrasného charakteru. „Mezi ty prvně zmíněné řadíme například tašky okrajové, větrací, prostupové nebo anténní, ale třeba také nášlapné rošty, které nám pomáhají při údržbě střechy. U estetických střešních prvků pak můžeme sáhnout po hřebenových okrasných prvcích, ozdobných koncových hřebenáčích či tvarovaných hřebenových ucpávkách,“ upřesňuje Martin Urbanec.

Střešní systém společnosti KM Beta zahrnuje vedle tašek více než 50 doplňkových výrobků, které profesionálně řeší technické detaily i těch nejnáročnějších konstrukcí. Stejně jako střešní krytina jsou tyto doplňky dostupné v sedmi barevných provedeních, takže lze bez problému sladit barvu a provedení doplňků s vybranými střešními taškami. Jako jediný výrobce v České republice navíc KM Beta nabízí betonové střešní doplňky. Oproti dosud používaným plastovým variantám mají totiž spoustu předností, především podstatně delší životnost. Zatímco životnost betonových doplňků činí až sto let, životnost plastových doplňků je jen přibližně třetinová. Se všemi produkty se lze seznámit na www.kmbeta.cz.

Nepodceňte výměnu střechy. Základem jsou kvalitní tašky, myslete však i na doplňky

URL:
http://www.kmbeta.cz

Žádost o více informací od firmy KM Beta, a. s.
 
Další informace získáte od firmy KM Beta, a. s. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iSTAVinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantní dodavatele. Využijte funkci Hromadný dotaz.
     


Viz také:
06. - Střechy a příslušenství

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.