Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
23. 8. 2016

Nová bezpečnostní konstrukce – příčka opláštěná Diamantem

 

Svět suché výstavby se rozšířil o další velmi zajímavou a užitečnou konstrukci. Společnost Knauf tentokráte zaměřila svou pozornost na konstrukci příčky W118 opláštěnou deskami Knauf Diamant. V čem tedy tkví její přínos? V první řadě jsou to výjimečné vlastnosti použité desky. Deska Knauf Diamant se vyznačuje vysokou tvrdostí jádra i povrchu a je vhodná tam, kde je zvýšené riziko mechanického poškození. Má unikátními akustické vlastnosti, odolnost proti požáru i vyšší vzdušné vlhkosti, a to vše v kombinaci se snadnou zpracovatelností a univerzálností použití. Desky Knauf Diamant tedy přináší v konstrukci příček nejen vyšší bezpečnost, vylepšený akustický komfort, dostatečnou ochranu před požárem, ale i vysokou mechanickou odolnost a únosnost při zavěšování předmětů. Oproti srovnatelným klasickým zděným konstrukcím vykazují konstrukce s deskami Knauf Diamant při nižší hmotnosti podstatně lepší akustické vlastnosti i pevnostní charakteristiky a díky své nízké hmotnosti oproti klasickým konstrukcím nekladou na nosnou konstrukci objektu žádné zvláštní statické nároky.

Nově vyvinutá konstrukce byla certifikována v autorizované zkušebně a nese název: “Bezpečnostní příčka Knauf W118 RC3 v provedení W112 – opláštění 2x deska Knauf DIAMANT 12,5 mm, jednoduchý rastr s elektrokrabicí“ a “Bezpečnostní příčka Knauf W118 RC3 v provedení W115 – opláštění 2x deska Knauf DIAMANT 12,5 mm, dvojitý rastr s elektrokrabicí“. Jak již napovídá název obou konstrukcí, jsou certifikované pro bezpečnostní třídu RC3 dle příslušných norem, zejména ČSN EN 1627, ČSN EN 1630 a dalších.

Potřeba nových konstrukcí, které zvyšují bezpečí uživatelů staveb, je v poslední době nesporná, a to nejen z důvodu zvýšené kriminality v našem okolí, ale také kvůli zpřísnění požadavků pojišťoven nebo bank při poskytování služeb, jako je pojištění staveb nebo poskytování hypotečních úvěrů. Výše uvedené konstrukce nejsou pouze bezpečnostní, ale mají také velmi dobrou vzduchovou neprůzvučnost a požární odolnost (viz tabulka).

Dvě konstrukce a rozdíl mezi nimi

Jak již bylo řečeno, byly certifikovány dva typy konstrukcí. Jaký je mezi nimi rozdíl? Ten zásadní je ve spodní konstrukci. U příčky W118 v provedení W112 je spodní kovová konstrukce tzv. jednoduchá, což v praxi znamená, že svislé CW profily a profily UW, které se umisťují na podlahu nebo strop, jsou v jedné řadě. Zatímco u příčky v provedení W115 je spodní kovová konstrukce tzv. dvojitá, což znamená, že profily CW a UW jsou ve dvou řadách a jsou od sebe odděleny samolepící těsnící páskou v tloušťce 5 mm. Podrobnější popis skladby příček Knauf a další technické informace lze nalézt v technických listech W118.cz bezpečnostní konstrukce RC2/RC3 nebo W11.cz Knauf stěny s kovovou podkonstrukcí. Uvedené technické listy jsou volně ke stažení na webu www.knauf.cz.

Uvedená diference v konstrukci příček předpokládá samozřejmě odlišnou možnost použití. Příčku W118 v provedení W112 s jednoduchým roštem je nejvhodnější použít k rozdělení dispozice v administrativních, obchodních nebo bytových komplexech tam, kde je požadavek na co nejmenší tloušťku konstrukce a nepředpokládá se umístění velkého množství technických instalací v dutině stěny.

Příčka W118 v provedení W115 s dvojitým roštem se uplatní hlavně tam, kde není hlavním kritériem celková tloušťka konstrukce, ale je zde kladen vysoký nárok na akustiku a předpokládá se vedení technických instalací v dutině příčky. Díky dvojitému roštu lze do stěny umisťovat zásuvky proti sobě v jednom poli, bez toho, aby se výrazně snížil její akustický výkon. Taková konstrukce je tedy nejvhodnější pro oddělení jednotlivých bytových jednotek v bytových domech, sousedních pokojů v hotelech nebo ubytovnách.

Z uvedeného vyplývá, že konstrukce příčky W118 s deskami Knauf Diamant najdou široké uplatnění a jejich parametry splňují vysoké nároky, které musí současná stavba splňovat. Veškeré skladby a konstrukce byly certifikovány dle aktuálních platných norem příslušným certifikačním úřadem pro Českou republiku. Na závěr dodejme, že je důležité, aby bezpečnostní konstrukce montovaly certifikované firmy, které jsou proškolené od společnosti Knauf.

Aleš Novák. Dle podkladů společnosti KNAUF Praha, s. r. o.

Nová bezpečnostní konstrukce – příčka opláštěná Diamantem

URL:
http://www.knauf.cz

Žádost o více informací od firmy KNAUF Praha, s. r. o.
 
Další informace získáte od firmy KNAUF Praha, s. r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iSTAVinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantní dodavatele. Využijte funkci Hromadný dotaz.
     


Viz také:

03. - Konstrukce svislé a vodorovné, konstrukční systémy
04. - Fasády
08. - Vnitřní povrchy

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2020 Business Media CZ, s. r. o.