Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
1. 11. 2013

Nová generace spolehlivého upevnění: RHEINZINK- CLIPFIX

 

Krytí na stojatou drážku RHEINZINK - bezpečné upevnění ve větrné horské oblasti

Systém stojaté drážky na nově postaveném objektu Laurentius byl upevněn systémem RHEINZINK- CLIPFIX. Díky přesně definovanému upevnění drážek nabízí tento systém dlouhodobou jistotu, a proto se výborně hodí pro střechy, vystavené extrémním klimatickým podmínkám.

Z lékařského hlediska má místo takřka ideální polohu, protože ve výšce 1250 m n. m. panují podmínky s minimálním výskytem alergenů a roztočů. Charita proto ve svém domě v německém Feldbergu přímo pod stejnojmenným vrcholem v pohoří Schwarzwald provozuje kliniku pro lékařskou péči a rehabilitaci dětí, mládeže a matek s dětmi.

Ze stavebně technického hlediska představuje tato poloha velkou výzvu. Během roku zde spadne průměrně 1900 mm srážek, a to převážně v podobě sněhu, který v zimě snadno dosáhne výšky půldruhého metru. Ještě důležitější informací je pro pokrývače/ klempíře celoroční výskyt orkánů s extrémní rychlostí větrů, jejichž rekord byl naměřen v roce 1962 - cca. 205 km/h.

Provedení detailů v exponovaném prostředí

Pro titanzinkovou krytinu objektu Laurentius v popsaných podmínkách museli zúčastnění, kterými jsou fuchs.maucher.architekti, Waldkirch a stavební klempířství Mathias Dörr, Teningen-Nimburg, použít některá speciální horská opatření. Jedno z nich je patrné na první pohled: objekt nemá žádné odvodnění ani sněhové zábrany, protože silný tlak vysoké vrstvy sněhu na příkré střeše by v krátké době žlaby i sněhové zábrany zničil.

Střešní konstrukce se systémem CLIPFIX

Ve střešní skladbě jsou i „skryté“ hodnoty, které dnes již sice nejsou vidět, ale pro spolehlivé fungování krytiny jsou velmi důležité. Pomocí CLIPFIX – systému bylo vyvinuto řešení pro upevnění krytí na úhlovou stojatou drážku odolné proti bouři. Vysoká únosnost této kombinace z nově vyvinutých pevných a posuvných příponek se speciálními vruty chráněnými proti korozi umožnila vznik staticky definovaného a spolehlivého upevnění.

Trvalé a spolehlivé upevnění

Pro dům Laurentius charitní kliniky byly použity krytinové pásy šířka 520 mm tloušťky 0,7 mm z titanzinku RHEINZINK o délkách do 6,80 m. Na hlavních plochách střechy se sklonem 58° je plechová krytina položena přímo na celoplošném bednění, zatímco na vikýřové střechy, které mají sklon okolo 20°, byla nejdříve položena strukturní dělicí vrstva VAPOZINC. Strukturní rohož se spodní difuzně otevřenou pojistnou hydroizolací odvádí z těchto plochých částí střechy případnou vlhkost mezi spodní konstrukcí a krytinou. Právě v oblasti Feldbergu, bohaté na sníh, bylo důležité spolehlivě zamezit průniku vody do střešní konstrukce a tím ji trvale ochránit před korozí a hnilobou.

Rychlá montáž díky systému CLIPFIX

O rychlou montáž krytinových pásů se postaral systém CLIPFIX, jehož nejdůležitější částí jsou nově vyvinuté pevné a posuvné příponky z kvalitní oceli. Ve fázi vývoje byly testovány simulací na více než 50 let přirozené zátěže větrem a 20 let působení dilatace. Pro montáž příponek na přírodní dřevěné bednění nebo vhodné dřevěné desky byly použity systémové vruty, chráněné proti korozi, které také prošly testováním. Použitím systému získává klempíř jistotu spolehlivého a bezpečného upevnění krytiny, které lze exaktně propočítat díky definovaným statickým vlastnostem jednotlivých prvků.

ROZHOVOR: první zkušenosti se systémem CLIPFIX v ČR

Pan Ondřej Rýdl, klempíř z Mladé Boleslavi, je jedním z prvních řemeslníků v České republice, kteří již systém CLIPFIX vlastní a několik měsíců s ním pracují. Zeptali jsme se pana Rýdla na nově nabyté zkušenosti:

Pane Rýdle, jste jeden z prvních, který si v ČR koupil nový utahovák RHEINZINK CLIPFIX. Co Vás vedlo ke koupi nového, v našich podmínkách nevyzkoušeného, zařízení?

Sleduji novinky a nabídka systému CLIPFIX mne hned zaujala. Krytinové pásy strojně profilujeme a falcujeme, takže bylo na čase vnést nějakou „strojovost“ i do kotvení. Poloautomatické šroubování příponek byl dobrý nápad a našel využití v naší firmě.

Jaké výhody Vám přináší užívání tohoto zařízení CLIPFIX při realizaci střech?

Především zkrácení času pro kotvení příponek. Jeden člověk sám upevní všechny příponky na šáru, aniž by blokoval další postup prací. Navíc bez nutnosti kontroly, protože všechny otvory v příponkách jsou konické a šroub je tak zapuštěný.

Co Vás ještě zaujalo na novém systému CLIPFIX?

Tuhost příponek CLIPFIX je opravdu úžasná. Bez ohledu na podklad si drží svůj tvar. A ještě: Systém CLIPFIX mohu použít u všech druhů falcovaných krytin.

Další informace najdete na www.rheinzink.cz. Dle podkladů společnosti RHEINZINK ČR, s. r. o.

Nová generace spolehlivého upevnění: RHEINZINK- CLIPFIX

URL:
http://www.rheinzink.cz

Žádost o více informací od firmy RHEINZINK ČR, s. r. o.
 
Další informace získáte od firmy RHEINZINK ČR, s. r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iSTAVinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantní dodavatele. Využijte funkci Hromadný dotaz.
     


Viz také:
06. - Střechy a příslušenství

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2020 Business Media CZ, s. r. o.