Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
22. 5. 2010

Nová tvárnice Ytong Theta pro nejúspornější domy

 

Výrobce pórobetonu Ytong znovu potvrdil pozici lídra na poli nízkoenergetického stavění. Stavební sezónu 2010 na jaře představí nové tepelně izolační tvárnice pro nejúspornější domy desetiletí. Oblíbenou řadu Ytong Lambda pro energeticky úsporné domy doplní unikátní novinka Ytong Theta pro nízkoenergetické domy bez zateplení. Potěší všechny náročné zákazníky, kteří sní o vyšší tepelné pohodě s minimálními výdaji na vytápění.

S novinkou Ytong Theta vstoupila společnost Xella CZ do jarní sezóny jako sebevědomý držitel titulu Nejlepší výrobce stavebnin roku 2009. Tepelně izolační tvárnice Ytong Theta si může připsat hned dva superlativy. Jedná se o nejlehčí masivní tvárnici s nejlepšími tepelně izolačními parametry na českém trhu. Obvodová stěna z tvárnic Ytong Theta snadno dosahuje při rozumné tloušťce 500 mm na hodnoty nízkoenergetické stavby i bez dodatečného zateplení.

O názvu rozhodla soutěž

V lednu 2010 vyhlásil výrobce pórobetonu Ytong pro všechny interní zaměstnance a zájemce z řad veřejnosti soutěž, která měla za cíl vybrat pro novou superizolační tvárnici nejlepší název. „Zalíbila se nám myšlenka, že by o názvu produktu rozhodoval přímo ten, komu je určen. Nevšední způsob hledání obchodního názvu nám přitom poskytl širokou bázi inspirativních podnětů a rovněž nám trochu napověděl o vnímání našich produktů mezi laickou veřejností,“ vysvětluje vedoucí marketingu společnosti Xella CZ Ivana Havlíčková. Po týdnu netradičního soutěžení byl nový obchodní název skutečně na světě a svému autorovi přinesl zasloužené ocenění. „Hledali jsme seriózní název pro prémiový produkt, který bude naše obchodní aktivity bezpochyby provázet několik sezón. Návrh Ytong Theta nejlépe vystihoval, že jde o další přírůstek do naší rodiny tepelněizolačních tvárnic a je spřízněn s řadou Ytong Lambda. Pojmenováním tvárnice Ytong Theta jsme propůjčili řecké názvosloví našemu dalšímu produktu. Autor návrhu sofistikovaně nalezl ještě jedno písmeno řecké abecedy, které je spjato s teplem a odkazuje na výjimečné tepelněizolační vlastnosti tvárnice,“ říká k výběru názvu Ivana Havlíčková.

Řešení na míru zákazníkovi

Prémiovou tvárnicí Ytong Theta chce společnost Xella CZ do budoucna oslovit nejnáročnější zákazníky, kteří se chystají investovat do maximálního komfortu s minimálními výdaji na vytápění. „Vývoj posledních dvou - tří let je neúprosný. Stále více lidí se přiklání ke koupi a výstavbě nízkoenergetických domů. Pozorujeme to na prodeji jednotlivých produktů. Dříve dostačující řešení, jaké představují například naše zavedené tvárnice třídy P2-400, jsou v současnosti prodejně na ústupu a do popředí se prosazují produkty s lepšími tepelně izolačními parametry, které odpovídají trendu udržitelného stavění,“ vysvětluje Havlíčková. Nezateplená stěna z tvárnic Ytong Theta se díky jedinečnému součiniteli prostupu tepla U = 0,16 W/(m2. K) dokonce pohybuje na hranici mezi nízkoenergetickou stěnou a pasivní.

Ještě lepší nízkoenergetický dům bez zateplení

Společnost Xella CZ jako jedna z mála úspěšně vyvrací přesvědčení, že bez dodatečné izolace kvalitní nízkoenergetický dům nelze postavit. Na trh pravidelně uvádí stále lepší produkty, díky kterým může každý stavebník jednoduše a v rekordním čase dosáhnout mimořádných tepelně izolačních parametrů obvodových stěn i za předpokladu jednoplášťové konstrukce. Také nízkoenergetická stěna Ytong Theta se obejde bez komplikovaného fasádního zateplení a zachovává si důležité přednosti jednovrstvých zděných staveb – především tolik potřebnou schopnost stěn přirozeně regulovat vlhkost interiérového vzduchu. Pohodlí a vysoký uživatelský komfort v průběhu celého roku jsou vůbec jednou z nejdůležitějších předností staveb z pórobetonu Ytong.

podle podkladů společnosti Xella CZ

Nová tvárnice Ytong Theta pro nejúspornější domy

URL:
http://www.xella.cz

Žádost o více informací od firmy Xella CZ, s. r. o.
 
Další informace získáte od firmy Xella CZ, s. r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iSTAVinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantní dodavatele. Využijte funkci Hromadný dotaz.
     


Viz také:
03. - Konstrukce svislé a vodorovné, konstrukční systémy

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.