Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
8. 3. 2011

Nové série keramických obkladů a dlažeb RAKO 2011

 

FASHION
Současné moderní obklady mají ambice vytvářet uvolněný styl, který propojuje celý interiér. Obklady se díky svým vlastnostem a designu dostávají na území, kam měly dříve „vstup zakázán“. A právě série Fashion může inspirovat pro kompletní obložení interiéru s originálními detaily. Kalibrované dlaždice Fashion 30x60 cm jsou universální jak pro pokládku na stěny, tak na podlahy, síla jednotlivých prvků série je v jejich jednoduchosti. Povrch dlaždic může vzhledem připomínat hřejivou tkaninu, ale celkově respektuje moderní styl série Fashion. Bílá, světle šedá a černá barva jsou elegantní, velmi dobře kombinovatelné, neprosazují se, naopak dávají prostor vyniknout barevným dekoracím a doplňkům. Nekonfliktní barevný základ obkladu podporuje akcent oranžové a červené listely 2x60 cm s reaktivní glazurou. Pozornosti jistě neunikne ani druhý typ originální dekorace 30x60 cm s dvěma prořezovými drážkami, kde je prakticky základní formát odlehčen rozdělením na menší formát.

Teprve po finálním vyspárování ve větší ploše vyniknou vzájemné kombinace obkladu a dekorací. K sérii Fashion je nabízena také řezaná jednobarevné mozaika 30x60 cm (dílky formátu 5x10 cm) korespondující s barvami základních dlaždic pro moderní styl dekorování ve všech aplikačních segmentech. I malé množství mozaiky coby dekorace může koupelnový či kuchyňský prostor posunout k dokonalosti. Obklady a dekorace tvoří dohromady útulný celek, který je moderní i klasický, elegantní i komfortní. Série Fashion se na první pohled vymyká běžnému standardu. Odvážně i dráždivě v sobě snoubí osobitou s nadčasovou atmosférou, ať se už jedná o kuchyni, koupelnu, podlahu či polyfunkční interiér s prodloužením do exteriéru.

ZEN – Design edition
Zen symbolizuje „umění žít“. Série vychází vstříc aktuálním trendům, maximalizaci formátu obkladu s přírodními dekory v originálním, současném designu. Zen nově nabízí kalibrovanou, lesklou světle béžovou obkládačku 30x60 cm, která tvoří spolu se stávající bílou obkládačkou základ této série. Působivé jsou u této série především příjemné dekorace. Smysly nasytí jemný květinový makro ornament s decentním metalickým efektem. Celoplošný dekor může vkusně doplnit základní obkládačku nebo kompletně „vykvést“ na jedné stěně „à la tapeta“. K dekoru je nabízena také matná listela 5,5x60 cm s designem listů. Velkoformátový obklad s přesnou symetrií může odlehčit matná reliéfní listela 15x60 cm, která na první pohled, díky technologii digitálního tisku, vypadá jako reálná stébla bambusu. Kompletní dekorace podporují a naplňující filozofii série Zen. Umět rozpustit napětí a stres, otevřít svou mysl a nechat se ovládnout poklidnou atmosférou. Předností této série je také variabilita jednoduchého základu s luxusní dekorací v horizontálním i vertikálním ložení obkladu. Právě díky kombinaci velkorysých formátů, kontrastu matných a lesklých ploch působí koupelna útulně i elegantně. Použití velkoformátových obkládaček a dlaždic minimalizuje množství spár v koupelně, což dává dekoraci příležitost jedinečně vyniknout. Jemně reliéfní dlaždice na podlaze, série Wax 45x45 cm, v uni bílé barvě pak podtrhují celkové vyznění koupelny.

VANITY
S Vanity si můžete hrát a dát koupelně jedinečnou tvář. Obkládačky o rozměru 20x40 cm zaujmou působivou škálou barev, které lze mezi sebou elegantně kombinovat. Jemné pastelové barvy dýchají svěží atmosférou, jsou v teplých a studených odstínech – fialové, světlé šedomodré, tmavě modré, zelené, světle žluté, šedohnědé a neutrální bílé. Barevnou hravost podporují i decentní dekorace. K barevným základům obkládaček jsou k dispozici jednobarevné profilové listely 2x40 cm. Druhým typem dekorace jsou ploché listely 4,5x40 cm ve dvou tónech, zelené a fialová, se strukturou drobných perliček. Design obkladů kombinuje technologii reliéfního a plochého tisku, která vytváří na povrchu decentní plastickou strukturu. Její přirozenost vynikne právě díky tisku „tón v tónu“. Výjimečnost povrchu obkladů může ještě více podtrhnout dopadající světlo. Jemné barvy nechají vyniknout kontrast reliéfního lesklého povrchu s matným základem. Barva stejně jako způsob pokládky (horizontální, vertikální) záleží čistě na přání či invenci architekta. Můžete se rozhodnout pro odvážný dynamický kontrast nebo naopak volit umírněnou variantu a koupelnu dokonale „zklidnit“. Dlaždice Sidney jsou k této sérii ve formátu 45x45 cm vybrané v neutrální bílé a šedé barvě pro maximální variabilitu obkladů a dekorací. Série Vanity je moderní celek připravený hrát si s barvami a prostorem. Stává se tím nástrojem, který vytvoří z každé koupelny neopakovatelný originál.

WENGE – Exclusive edition
Série Wenge nabízí dvě varianty dekorací, první pro ty, kdo dávají přednost klasickému, útulnému stylu, a druhou pro příznivce trendových koupelen. Základní obkládačky 25x45 cm se vyznačují čitelným designem dřeva ve dvou základních barvách bílé a čokoládově hnědé. Navíc vkusně zdobené jemným reliéfním tiskem kombinujícím hru matu a lesku. Hnědá a bílá byly v sedmdesátých letech charakteristickými barvami našich interiérů. Dnes se vrací obliba těchto tónů, ale naštěstí v souladu s aktuálními trendy.

V klasické, nadčasové koupelně se můžete nechat zaplavit květinovou celoplošnou dekorací 25x45 cm zobrazující detail „japonské jabloně“, designem harmonizující také s tmavě hnědou listelou 5,7x45 cm. Jednotlivé prvky série pracují s efektními detaily materiálů. Nadčasová řezaná mozaika 30x30 cm v bílé a hnědé je tvořena nahodilou skladbou jednotlivých prvků 4,7x4,7 cm s respektem pro originalitu, vhodná jak pro klasickou, tak i moderní variantu. Mozaika je určena pouze na stěnu. Trendové koupelny „na míru“ můžete docílit pomocí lesklé červené a béžové listely 4,8x45 cm, která efektně vynikne v hnědobílém základu. Listela s výrazným reliéfem a brilantním leskem vám umožní experimentovat a vytvořit si mimořádnou koupelnu dle svého rukopisu. Na podlahu je k této sérii doporučována kalibrovaná dlažba Sandstone Plus 45x45 cm v bílé a hnědé barevné variantě. Koupelna Wenge může být reprezentativní a útulná zároveň.

WAX
Luxusní kontrast, saténová glazura, jemný stěrkovaný reliéf připomínající betonovou podlahu, bílá a černá, minimalistické pojetí, tak lze definovat sérii Wax. Velkoformátové dlaždice Wax 45x45 cm jsou nabízeny v barvách bílá, světle šedozelená, černá, béžová. Ležérní barevnost se odchyluje od běžné nabídky. Tento fakt ještě více podporuje progresivní dekorace, výrazně reliéfní a lesklá bordura 7,3x45 cm v reaktivních sytých barvách červené a zelené. Barevné listely se mohou kombinovat s řezanou mozaikou, která je tvořena 6 kusy základního formátu 45x45 cm. Barevné listely spolu s řezanou dekorací nabízejí bezpočet nahodilých variant a dovolují dělat s podlahou i stěnou, co opravdu chcete. U série Wax platí víc než kde jinde, že v jednoduchosti je síla. Drobné detaily jako decentní reliéf, nápadný lesk a potlačená barevnost s kontrastním akcentem na listele dělají dohromady velký dojem.

WOOD
Série Wood je zhmotněním aktuálních stylů, které vracejí do interiérů tradiční materiály s nadčasovým designem. Série byla tvořena s jasným cílem zkombinovat vzhled dřeva s odolností a přednostmi keramické dlažby pro univerzální použití v interiéru i exteriéru. Wood vnáší domů tradiční přírodní materiál, ale zároveň se nebrání akcentu s kovem, sklem, leštěným betonem, kamenem či jiným typem dřeva např. kuchyňské linky. Série Wood nabízí kalibrované dlaždice 15x60 cm ve čtyřech přirozených barvách – béžové, hnědé, hnědočerné a bílé. Vzhled dřeva se špičkovými parametry slinutého keramického materiálu vhodně doplňuje mozaika 29,2x29,2 cm s parketovou skladbou, kdy jsou jednotlivé dílky mozaiky skládané ze základních dlaždic. Jeden kus mozaiky je složen ze čtyř dílů v horizontální a vertikální kombinaci. Lze docílit dvou typů dekorování stěny, kdy je mozaika pokládána pouze jedním směrem (vertikálním nebo horizontálním) nebo se jednotlivé díly mozaiky otáčejí o 90°. Kalibrované dlaždice Wood umožňují při pokládce základních dlaždic různorodé skladby a vzájemné kombinace. Mimořádného efektu a funkčních předností mozaiky může být využito jak v kuchyni, koupelně a ostatním interiéru, tak i v komerčních objektech. Wood díky své povrchové struktuře a barevnosti poruší rovné linie obytných domů, vnese do prostoru vřelost a osobitost. Upozorňuje na současnou estetiku a přináší ji do ucelených bytových projektů. Je to ideální materiál pro podlahové topení všude tam, kde je požadováno zachování vzhledu dřevěné podlahy.

UNISTONE
Podlahová série Unistone dostala svůj název po hlavním stylotvorném prvku, kterými jsou glazované slinuté dlaždice s probarveným střepem 60x60 cm, 30x60 cm a 33,3x33,3 cm se vzhledem přírodního kamene. Dlaždice s homogenní kresbou imitující kamenný povrch jsou v přírodních matných barvách – bílé, béžové, šedé, šedohnědé, černé. Pro maximální funkčnost a nároky na použití v komerčních objektech jsou nabízeny v této sérii dva typy povrchů. Povrch R10 B je reliéfní zdrsněný povrch, vhodný pro veřejné prostory, exteriéry a hladký povrch R9 splňuje charakteristiky designově i prakticky vyvážené podlahy pro jakékoli prostory. Je ideální na údržbu. Funkční i dekorativní benefit zajistí sérii Unistone dva typy řezaných dekorací. Dají se použít jako obkladový prvek na stěny nebo jako zajímavý podlahový doplněk v podobě mozaikové bordury. První typ dekorace 30x60 cm je dlaždice rozdělená na pět pruhů, přičemž se v jednom kuse kombinují dva typy povrchů – hladký a reliéfní. Druhý typ dekorace je mozaika 30x30 cm (dílky formátu 4,7x4,7 cm), která umožňuje atypické a funkční obložení nestandardních ploch. K sérii je rovněž nabízena široká škála funkčních doplňků jako schodovka a sokl. S kombinacemi barev, tvarů, rozměrů je možné experimentovat, vizuální efekt je naprosto originální. Velkorysý tapetový vzor může být prestižní dominantou interiéru. Díky unikátní struktuře povrchu lze Unistone aplikovat do reprezentativních, frekventovaných objektů. Kalibrované dlaždice (formáty 60x60 cm a 30x60 cm) umožňují pokládku s minimální spárou, což celkový dojem kompaktní plochy ještě více umocní. Autentický přírodní kámen, variabilita, střídmá barevná tónina předurčuje široké uplatnění série Unistone v interiéru i exteriéru.

TERRACOTTA
Série Terracotta je svým rustikálním charakterem a stylovým vzhledem přímo předurčena pro klasické interiéry a exteriéry. Kombinuje v sobě romantiku starých opotřebených podlah s barevností pálených cihel typických pro venkovská sídla. Základní dlažba má rozměr 30x30 cm a pro její „oživení“ je určena dekorace 30x5 cm ve formě řezané bordury, kdy jednotlivé části lze použít rovněž jako tozzeto, roh apod. Povrch série Terracotta je obohacen aplikací posypu s jemným barevným zrněním, který dává dlaždicím nový rozměr a v kombinaci s reliéfem navozuje pocit zdánlivé „nedokonalosti“ ručně vyráběné cihly. Terracotta je nabízena ve třech barvách: oranžová s cihlovým přížehem, tmavě červenohnědá a světle béžová. Zajímavostí série je decentní, barevně jednolitý design s minimálními barevnými odchylkami a kolísáním v ploše. Série je přímo předurčena do interiérů, které přecházejí i ve venkovní terasy a balkóny.

CONCEPT PLUS
Série Concept Plus je kompromisem mezi estetickou přitažlivostí a účelností. Bohatá kolekce poskytuje mnoho kombinací obkladu, dekorace a dlažby, které spolu perfektně barevně ladí. Série Concept Plus je logickým doplněním velmi úspěšné série Concept. Nabízí studené (světlé až tmavé šedé) a teplé (světle béžové, béžové, hnědé) varianty jednobarevných lesklých obkladaček ve formátech 20x40 cm a 25x33 cm, které doplňuje v obou formátech kombinační bílá obkladačka. Designově nenápadné, a přitom velmi specifické jsou tři varianty dekorací. Jejich efekt je v přirozeném splynutí obložených ploch nebo jednotlivých kompozic. Celá série včetně dekorací je postavena tak, aby si vybral zákazník dávající přednost strohému minimalistickému stylu stejně jako člověk upřednostňující přírodní barvy či moderní styl.

Novinkou jsou dva typy reliéfních obkladových prvků, které lze dle rozměru kombinovat s oběma formáty obkladů série Concept Plus. První je fazetová reliéfní dekorace 25x10 cm, barevně identická s matnou řadou základů. V lesklém provedení je nabízena dekorace v trendové signální červené a oranžové barvě, která v ploše zaujme nejen barvou, ale i vystouplým tvarem s rafinovaným vzhledem. Oba typy dekorací v závislosti na zvolené barevnosti nabízejí jak trendové, tak i nadčasové obložení v koupelně nebo kuchyni. Druhým typem reliéfu je elegantní konvexní vystouplá vlna 20x6 cm, která je v kontrastu s ostře geometrickým fazetovým páskem. Reprezentativní, jednoduchý typ dekorace nabízí obkládačku/dekor ve formátu 20x40 cm s prořezovými drážkami. Dekorace s prořezy jistě zaujme po finálním vyspárování ve větší ploše a celkově odlehčí obkládaný prostor.

Třetí zajímavou i praktickou dekorací je mozaika 30x30 cm ve dvou různých skladbách z mixu základních obkládaček. Mozaika může skvěle doplnit jednobarevnou plochu coby dekorace, bordura s prvkem omezujícím razítkový efekt nebo vyřešit obložení nestandardních ploch (niky, police atd.). Glazované dlaždice 33,3x33,3 a 45x45 cm zapadají barevně a rozměrově do celého konceptu pro maximální variabilitu této obsáhlé série. Dlažba přírodních barevných tónů zaujme nenápadnou kresbou a „oživeným“ povrchem, kterou umocňuje kontrast drobného lesklého tisku na matném povrchu.

SANDSTONE PLUS
Série Sandstone Plus, stálice v nabídce RAKO, dostává do další sezóny zásadní impuls. Kolekci rozšiřujeme o nový větší rozměr 60x60 cm. Kalibrované dlaždice s probarvenou hmotou jsou nabízeny v barevných odstínech, přizpůsobených ke vzájemným kombinacím studených nebo teplých odstínů barev – bílé, šedé, antracitově černé, béžové a hnědé. Nový formát otevírá sérii Sandstone Plus zcela nové možnosti použití, a to nejen v moderních bytových interiérech, ale i v oblasti objektové aplikace.

podle podkladů společnosti LASSELSBERGER

URL:
http://www.rako.cz

Žádost o více informací od firmy LASSELSBERGER, s. r. o.
 
Další informace získáte od firmy LASSELSBERGER, s. r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iSTAVinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantní dodavatele. Využijte funkci Hromadný dotaz.
     


Viz také:

07. - Podlahové konstrukce a materiály
08. - Vnitřní povrchy

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.