Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
18. 11. 2012

Novinka v sortimentu FERMACELL – podlahový prvek FERMACELL 2 E 35 pro účinný kročejový útlum

 

Nový podlahový prvek FERMACELL 2 E 35 byl vyvinut k zlepšení kročejového útlumu masivních stropů v obytných prostorech, např. u betonových stropů. Novinka nabízí optimální systémové řešení a vyniká minimální tloušťkou skladby. Při použití spolu s 20 mm vyrovnávacího podsypu FERMACELL dokáže zlepšit kročejový útlum až o 31dB!

Podlahový prvek se skládá z 2 x 12,5 mm desek FERMACELL a 20 mm tvrdé minerální desky (kašírované). Obě sádrovláknité desky jsou proti sobě přesazeny tak, že vzniká 50 mm široká polodrážka. Prvky se dodávají ve formátu 1500 x 500 x 45 mm a jeden podlahový prvek tak pokrývá 0,75 m2 podlahy. Podlahové prvky se pokládají s převázáním spár. Bližší informace o pokládce lze najít v aktuálním návodu na zpracování podlahových prvků FERMACELL.

Kročejový zvuk vzniká chůzí po podlaze nebo nárazy na stavební konstrukci, šíří se konstrukcí do sousedních místností, kde se dále šíří vzduchem. Parametrem je vážená normalizovaná hladina kročejové neprůzvučnosti Ln,w a platí, že čím je její hodnota nižší, tím je konstrukce lepší.

Při pokládce na masivním stropu bez dodatečné vrstvy vyrovnávacího podsypu lze při minimální tloušťce prvku (samotný podlahový prvek má pouhých 45 mm) dosáhnout zlepšení kročejového útlumu až o 27 dB. Pokládka přitom probíhá v jednom pracovním kroku a není nutná žádná speciální ochrana proti pošlapání minerální desky. Při pokládce s 20 mm vyrovnávacího podsypu FERMACELL však lze při celkové tloušťce 65 mm snížit hladinu kročejového zvuku až o 31 dB. Realizace probíhá ve dvou pracovních krocích.

Pro ilustraci rozsahu míry tlumení novinky v sortimentu podlahových systémů FERMACELL stačí uvést několik základních údajů - normální chůze je ještě zřetelně slyšet při Ln,w = 63 dB, při Ln,w = 43 dB však již nejsou zvuky chůze prakticky slyšitelné. Stačí tak pokles o 20 dB a rušivá chůze se stává neslyšitelnou. Možnosti nového podlahového prvku jsou tak více než dostatečné.

Přednosti nového podlahového prvku ilustruje i příklad z praxe: betonový strop v bytovém domě o tloušťce 160 mm a hmotnosti 400 kg/m2 dosahuje kročejovou neprůzvučnost Ln,w= 78 dB. Norma přitom požaduje Ln,w= 55 dB při korekci bočních cest 0-2 dB. Při použití podlahového systému FERMACELL 2 E 35 s 20 mm vyrovnávacím podsypem bude Ln,w = Ln,w strop– Ln,w 2E35 + 2dB (kalkuluje se nejhorší možná situace), tj. 78 dB – 31 dB + 2 dB. Ln,w = 49 dB už požadavky normy samozřejmě splňuje.

Suché podlahové prvky FERMACELL nabízí systémové řešení různorodých podlahových konstrukcí a díky suchému procesu neobsahují žádnou další škodlivou stavební vlhkost. Rychlost pokládky je tak zaručena – nejsou potřeba žádné technologické prostoje při čekání na vyschnutí potěru. Mezi jejich další přednosti patří i nízká výška, vysoká zvuková izolace a kročejová neprůzvučnost. Realizační firmy ocení i jedinečnou technickou podporu přes zákaznickou linku.

Dle pokladů společnosti Fermacell GmbH.

Novinka v sortimentu FERMACELL – podlahový prvek FERMACELL 2 E 35 pro účinný kročejový útlum

URL:
http://www.fermacell.cz

Žádost o více informací od firmy Fermacell GmbH
 
Další informace získáte od firmy Fermacell GmbH po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iSTAVinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantní dodavatele. Využijte funkci Hromadný dotaz.
     


Viz také:
07. - Podlahové konstrukce a materiály

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2020 Business Media CZ, s. r. o.