Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
22. 5. 2010

POROTHERM 44 EKO+ Profi – řešení pro nízkoenergetický dům

 

Broušená cihla POROTHERM 44 EKO+ Profi umožňuje rychle, jednoduše a bez zateplení postavit nízkoenergetický dům. Tato cihla v sobě zahrnuje nejlepší vlastnosti moderní keramiky s absolutní přesností broušených cihlových bloků. Ve spojení s unikátní technologií zdění POROTHERM Profi DRYFIX System, kdy tradiční maltu nahradila zdicí pěna DRYFIX, lze na již hotové základové desce zvládnout hrubou stavbu rodinného domu do jednoho týdne.

POROTHERM 44 EKO+ Profi vychází z tepelně superizolační cihly POROTHERM 44 EKO+, která byla představena v minulém roce a již si na svoje konto připsala několik ocenění. Tato broušená cihla je k dispozici spolu se dvěma způsoby technologií zdění – zdicí pěnou DRYFIX nebo tenkovrstvou maltou. V obou případech je výstavba rychlá a velmi přesná, hrubou stavbu je možné zvládnout do týdne. V případě zdění s pěnou DRYFIX lze stavět i v zimě, a to až do -5 °C. U obou technologií je ložná spára mezi jednotlivými na sobě položenými řadami cihel pouze v tloušťce do 1 mm, což naprosto minimalizuje riziko vzniku tepelných mostů.

Nízkoenergetické bydlení bez nutnosti zateplovat

POROTHERM 44 EKO+ Profi je určena pro omítané masivní jednovrstvé obvodové zdivo a přináší výborné řešení pro výstavbu nízkoenergetických domů. Ve srovnání s běžným zdivem poskytuje až o 30 % vyšší hodnotu tepelného odporu. Vynikajících tepelně izolačních vlastností zdiva se podařilo dosáhnout spojením dokonalé receptury, použitím speciálního vroubku u spoje pero + drážka a štíhlého obdélníkového tvaru vnitřních dutin. Ty nejenže ztěžují únik tepla zdivem, ale také podstatně usnadňují dělení cihel, a tak minimalizují materiálové ztráty na stavbě. Spolu s tím však zůstává zachována schopnost zdiva propouštět vodní páry, a napomáhat tak vzniku podmínek pro zdravé bydlení.

Rychlé a jednoduché stavění a pomoc zdarma

Výstavba z broušených cihel je velmi rychlá a snadná, ať se již jedná o nanášení zdicí pěny DRYFIX nebo speciální tenkovrstvé malty. Například při zdění s pěnou DRYFIX se snižuje pracnost oproti klasické výstavbě až o 50 %. Tenkovrstvá malta i zdicí pěna jsou k dispozici zdarma, stavebníci je dostanou v odpovídajícím množství při nákupu broušených cihel.

Pro stavebníky svépomocí je navíc k dispozici i bezplatná Profi pomoc při založení stavby, kterou lze objednat na www.porotherm.cz/zakladani. V jejím rámci přijede na stavbu specializovaný technik, vysvětlí práci s uvedenými technologiemi a v rozsahu do 5 pracovních hodin pomůže založit stavbu.

POROTHERM 44 EKO+ Profi disponuje rozměry 248x440×249 mm a hodnotami tepelného odporu R = 4,48 m2.K/W a součinitele prostupu tepla (U) ve výši 0,22 W/(m2.K). Cihly jsou k dispozici ve formátech: cihly celé, poloviční, koncové a rohové. Základní cena cihel v m2 zdiva je od 1019 Kč bez DPH. V případě objednávky uceleného kamionu je doprava na území CR zdarma.

Více informací naleznete na www.porotherm.cz.

podle podkladů společnosti Wienerbeger

POROTHERM 44 EKO+ Profi – řešení pro nízkoenergetický dům

URL:
http://www.wienerberger.cz

Žádost o více informací od firmy Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.
 
Další informace získáte od firmy Wienerberger cihlářský průmysl, a. s. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iSTAVinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantní dodavatele. Využijte funkci Hromadný dotaz.
     


Viz také:
03. - Konstrukce svislé a vodorovné, konstrukční systémy

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2020 Business Media CZ, s. r. o.