Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
26. 7. 2011

Prodejna se zázemím z bezúdržbového systému LindabConstruline

 

Výrazný, bíločervený objekt vznikl v loňském roce jako nová prodejna střešních krytin v areálu Dachpark Pučery. Společnost Dach CZ zvolila pro nové obchodní prostory již osvědčený systém LindabConstruline, z něhož její partnerská První Chodská stavební společnost v minulých letech realizovala podobné zázemí svých prodejních areálů v Plzni, Klenčí pod Čerchovem a Plané u Mariánských Lázní.

Jde tedy již o několikanásobné prověření funkčnosti systému. U všech realizací se jedná o montovanou stavbu jednoduchého obdélníkového tvaru se sedlovou střechou, s prostorem prodejny a jejího zázemí (kanceláře, sociální zázemí), v níž hlavní nosnou konstrukci stěn i střechy tvoří tenkostěnné ocelové profily Lindab.

Skutečně rychlá realizace
Realizace proběhla od konce června do začátku listopadu 2010, přičemž uvedená doba zahrnuje i poměrně rozsáhlé úpravy terénu kolem objektu s vybudováním nových parkovacích ploch pro zákazníky a likvidaci stávajícího zázemí tvořeného sestavou několika unimobuněk. Samotná výstavba a sestavení nosné konstrukce proběhly tzv. staveništní montáží, tzn. že na připravenou základovou desku byly dodány jednotlivé nosné profily LindabConstruline připravené a označené dle montážní dokumentace, zpracované techniky Lindab v software ADTTools pro 3D modelování konstrukce. Z profilů pak montážní parta čtyř montérů na místě sestavila jednotlivé stěnové moduly, které následně vztyčila a ukotvila mechanickými kotvami. Stejně pak sestavila příhradové vazníky a pomocí jeřábu je umístila na horní líc stěnových modulů. Tím byl ocelový skelet připraven pro opláštění OSB deskami z vnějších stran a překrytí střechy difuzní fólií, ocelovými střešními latěmi a krytinou z trapézových plechů Lindab s bezúdržbovou povrchovou úpravou polyester.

Po montáži oken a dveří byla konstrukce celkově uzavřena a mohlo následovat zateplení konstrukce minerální vlnou, rozvody a instalace a doplnění vnitřních povrchů sádrovláknitými deskami. Podhled v části prodejny byl tvořen trapézovým plechem s výškou vlny 20 mm, v ostatních prostorách pak je klasický minerální zavěšený podhled na kovové konstrukci, doplněný parotěsnou zábranou a volně kladenou izolací v půdním odvětrávaném prostoru.

Účinné opláštění
Vnější fasáda objektu svým charakterem, použitým materiálem i barevným členěním stvrzuje příbuznost s ostatními prodejnami společnosti – tedy fasáda z bílého trapézového plechu s vlnou 20 mm je doplněna sytě červeným oplechováním oken, dveří i rohů. Trapézové plechy jsou kotveny do ocelových latí a prostor mezi nimi a vlastní stěnou je po celém obvodu provětrávaný, což značně napomáhá zabránění přehřívání objektu v letních měsících. Zajištění vhodných tepelnětechnických vlastností je dosaženo použitím ocelových profilů se štěrbinami Lindab RY+SKY v kombinaci s minerální vlnou šířky 170 mm. Součinitel prostupu stěny celkové tloušťky 200 mm (+ fasáda 45 mm), je i se zahrnutím zvýšených prostupů přes profily UN = 0,235 W/m2.K, což je z pohledu nejnovějších stavebních norem vyhovující.

Odvodnění LindabRainline z ocelového pozinkovaného plechu chráněného vrstvou polyesterového laku HBpolyester tloušťky 50 µm v bílé barvě pak elegantně završuje použití materiálů Lindab na této stavbě a celý systém LindabConstruline kompletuje.

Více o službách a produktech firmy Lindab najdete na www.lindabstrechy.cz a www.lindab.cz.

podle podkladů společnosti Lindab

Prodejna se zázemím z bezúdržbového systému LindabConstruline

URL:
http://www.lindab.cz

Žádost o více informací od firmy Lindab, s. r. o.
 
Další informace získáte od firmy Lindab, s. r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iSTAVinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantní dodavatele. Využijte funkci Hromadný dotaz.
     


Viz také:
03. - Konstrukce svislé a vodorovné, konstrukční systémy

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.