Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
28. 5. 2016

Sádrokartonové desky Activ´Air od Rigipsu dostanou nový nátěr AirMal

 

Sádrokartonové desky, které z prostředí odbourávají škodlivý formaldehyd, mají u zákazníků úspěch. Teď k nim společnost Rigips začíná prodávat i speciální extrémně prodyšný nátěr, který zabezpečí dokonalou a dlouhotrvající funkci desek Activ´Air. K dostání je už teď pod názvem AirMal.

Lidé se čím dál víc zajímají o zdravý životní styl a stále více jim záleží i na tom, jak zdraví prospěšné je prostředí, ve kterém bydlí či pracují. Podle průzkumů totiž v interiéru trávíme až 80 procent dne. Proto je mimořádně v trendu sádrokartonová deska Activ´Air od společnosti Rigips, která disponuje technologií umožňující pohlcování formaldehydu.

Activ´Air nám dělá velkou radost a jeho úspěch je důkazem, že lidem záleží na tom, aby pobývali ve zdravém prostředí,“ uvádí k tomu marketingový ředitel společnosti Rigips, Martin Sochor.

Nepřítel jménem formaldehyd

Deska této látky ze vzduchu dokáže absorbovat až 70 procent. Formaldehyd je lidskému zdraví škodlivý a bohužel se nachází v mnoha komponentech našich interiérů. Ve vnitřním prostředí se uvolňuje především z dřevotřísek, které se používaly zejména při výrobě nábytku a podlah. Formaldehyd je obsažen také ve starých barvách, lacích, lepidlech, kobercovinách nebo textiliích.

AirMal

Aby technologie Activ´Air opravdu fungovala a formaldehyd ze vzduchu pohlcovala, je potřeba používat vhodné finální nátěry. AirMal splňuje přesně to, co desky potřebují: je velmi prodyšný - sněhobílý - vysoce kryvý - otěruvzdorný – tónovatelný.

Naopak nevhodné jsou nátěry na minerální bázi (vápenné, na bázi vodního skla) i hliníkové nátěry.

Pro funkčnost technologie Activ´Air se doporučují nátěry co nejvíce prodyšné s co nejnižší hodnotou sd. Hodnota sd , neboli ekvivalentní difúzní tloušťka, charakterizuje těsnost materiálu. AirMal je velmi prodyšný. Jeho hodnota sd je 0,02 m. Je ředitelný čistou vodou a vyrábí se v barevných odstínech podle vzorníku WEBER color line. Tónování lze též provádět tónovacími barvami vhodnými pro disperzní nátěry. AirMal se prodává v 15 kg balení.

Dle podkladů společnosti Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. - Divize Rigips.

Sádrokartonové desky Activ´Air od Rigipsu dostanou nový nátěr AirMal

URL:
http://www.rigips.cz

Žádost o více informací od firmy Saint-Gobain Construction Products CZ a. s. - Divize Rigips
 
Další informace získáte od firmy Saint-Gobain Construction Products CZ a. s. - Divize Rigips po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iSTAVinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantní dodavatele. Využijte funkci Hromadný dotaz.
     


Viz také:
10. - Barvy, stavební chemie

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2020 Business Media CZ, s. r. o.