Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
3. 9. 2012

Showroom v Lipsku postavila společnost Vesper Frames s materiály FERMACELL

 

Ve východní části Lipska, v městské části Sommerfeld, kousek od šestiproudé dálnice A14 z Drážďan do Hannoveru, vyrostl na jaře 2012 nový dvoupodlažní showroom společnosti ImHolz GmbH. ImHolz Lipsko patří do mezinárodní sítě rakouské rodinné firmy JAF HOLZ, specializované na dodávky velkoplošných materiálů, řeziva a dýh a nové reprezentativní prostory realizovala s materiály FERMACELL podle návrhu ing. Michala Šopíka firma VESPER FRAMES z Rýmařova.

Objekt na Herzberger Strasse 3-5 byl dokončen v létě 2012 a vznikl díky dlouholeté spolupráci pana Leo Stopfera, architekta firmy JAF HOLZ a ing. Michala Šopíka, majitele společnosti VESPER FRAMES. A při jejich společných pracovních cestách po Rakousku vzniklo i zadání pro architektonickou studii nového showroomu pobočky JAF HOLZ v Lipsku.

Základním požadavkem bylo vytvořit industriální architekturu s lidskou tváří, tedy navrhnout budovu s industriálním charakterem, ale současně ji přiblížit lidem, kteří se kolem ní pohybují nebo do ní vstupují či v ní pracují. Hlavním motivem budovy je vstupní portál, který evokuje otevřenou náruč a láká návštěvníky ke vstupu. Vnitřní prostor showroomu je variabilní, jeho součástí je otevřená dispozice, která je schopna reagovat na požadavky, které budou na prostory v průběhu užívání kladeny.

Materiál objektu tvoří z velké části dřevěné masivní pohledové desky, doplněné o sádrovláknité materiály FERMACELL. Expertní tým společnosti Fermacell se podílel i na koncepci protipožární ochrany konstrukce budovy. Na realizaci se tak podíleli pracovníci tří společností - VESPER FRAMES, která připravila architektonický návrh a prováděcí dokumentaci a realizovala i autorský dozor), AGROP NOVA (dodavatel dřevěných pohledových desek) a FERMACELL (sádrovláknité materiály a technická podpora při řešení konceptu požární ochrany).

Doba přípravy projektové dokumentace zabrala cca tři týdny. Stavba se zastavěnou plochou 138 m2 byla dokončena v průběhu několika dnů a investor si ji převzal v dubnu 2012. „Showroom firmy ImHolz je přesně tím typem objektů, které rádi řešíme a které jsou naší silnou stránkou. I realizace v Lipsku potvrzuje, že individuálně projektovaný a architektonicky zdařilý objekt se dá realizovat systémovým a certifikovaným řešením veškerých detailů, navíc v poměrně krátkém čase a za dostupnou cenu.“, uvedl ing. Petr Novák ze společnosti Vesper Frames.

Dle podkladů společnosti Fermacell GmbH, viz Fermacell GmbH

Showroom v Lipsku postavila společnost Vesper Frames s materiály FERMACELL

URL:
http://www.fermacell.cz

Žádost o více informací od firmy Fermacell GmbH
 
Další informace získáte od firmy Fermacell GmbH po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iSTAVinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantní dodavatele. Využijte funkci Hromadný dotaz.
     


Viz také:

03. - Konstrukce svislé a vodorovné, konstrukční systémy
04. - Fasády
06. - Střechy a příslušenství
07. - Podlahové konstrukce a materiály

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2020 Business Media CZ, s. r. o.