Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
5. 3. 2016

Střechy ocelových hal. Vyberte si tu správnou

 

Střecha budovy je jedním z nejdůležitějších prvků ocelové konstrukce haly. Při návrhu střešní konstrukce myslete na dostatečné zateplení, spád pro odtok vody a odolnost proti dalším vlivům počasí, jako je vítr a mráz.

Podcenění těchto faktorů, nebo nevhodná volba střechy, má za následek zvýšení nákladů na vytápění, vlivem tepelných ztrát střešní konstrukce, zatékání do budovy a v krajním případě i mechanické poškození střechy. Abychom předešli těmto problémům, je důležité vybrat takovou střešní konstrukci, která je svým charakterem vhodná pro účel průmyslové haly.

Střešní sendvičové panely

Nejlepšího zateplení dosáhnete pomocí zdvojených izolačních panelů, vyplněných minerální vlnou nebo polyuretanovou izolací. Vnější a vnitřní plášť tvoří vlnitý pozinkovaný plech, krytý barevným ochranným nátěrem. Tloušťka těchto panelů se pohybuje od 40 do 200 mm. Protože na sebe panely přímo navazují, nedochází tak ke vzniku tepelných mostů, které zvyšují tepelné ztráty střechy.

Foliová střecha

Jednodušší konstrukcí, vhodnou především pro střechy s minimálním spádem, je foliová střecha. Podobně, jako střecha sendvičová, je vyplněna tepelnou izolací z minerální vlny nebo extrudovaného polystyrenu. Vnější opláštění haly je dokonale utěsněno PVC folií, která zajišťuje odolnost proti dešťové vodě a sněhu.

Oblouková střecha Legato

Tato střecha je konstrukčně řešena jako samonosný oblouk. Ten může mít rozpětí až 20 metrů. Jeho maximální výška je 2,8 metru, a díky tomu můžete účelně využít i prostor pod střechou. Vnější povrch je upraven pozinkováním a barevným nátěrem. Obojí zlepšuje odolnost prosti povětrnostním vlivům a korozi. Obloukovou střechu lze navrhnout jako dvoustěnnou, vyplněnou izolací. Velkou výhodou je možnost, umístit ji nad stávající plochou střechu, a to i za nepřerušeného provozu haly. Původní střešní krytinu zpravidla není nutné odstranit a díky lehké váze střechy Legato, není budova staticky přetížena.

Střecha z trapézového nebo vlnitého plechu

Pokud potřebujete pouze zakrýt nezateplený přístřešek nebo jednoduchou skladovou halu, vystačíte si s jednoplášťovou konstrukcí. Ta není nijak zateplená a ochranu proti korozi zajišťuje pozinkování a krycí nátěr.

Dodavatele střechy ocelové konstrukce, vybírejte podle referencí a balíku poskytovaných služeb. Součástí kvalitní dodávky a montáže střechy, musí být i veškeré klempířské práce, žlaby a dešťové svody, lemy a střešní světlíky.

Dle podkladů společnosti ZEMAN PEM spol. s r.o.

Střechy ocelových hal. Vyberte si tu správnou

Žádost o více informací od firmy ZEMAN PEM spol. s r.o.
 
Další informace získáte od firmy ZEMAN PEM spol. s r.o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iSTAVinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantní dodavatele. Využijte funkci Hromadný dotaz.
     


Viz také:

06. - Střechy a příslušenství
13. - Izolace

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.