Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
7. 5. 2014

Tři produktové novinky pro rok 2014 v cihlovém systému Porotherm

 

Společnost Wienerberger představila pro letošní jaro tři produktové novinky v systému Porotherm. Zahájení výroby cihel plněných minerální vatou v České republice dalo vzniknout zcela nové produktové řadě cihel Porotherm T Profi včetně nové technologie zdění na lepidlo Porotherm Dryfix.extra. Nejlepší akustické parametry mezibytových stěn zajistí cihly Porotherm 25 AKU Z, které již získali prestižní Zlatou medaili na mezinárodním stavebním veletrhu IBF 2014. Ochranu zdiva proti vlhkosti účinně a jednoduše řeší nyní nově soklová cihla Porotherm 38 S Profi.

Jako vlajkové produkty pro rok 2014 představil Wienerberger cihly plněné minerální vatou, vyráběné od 26. 3. 2014 v České republice. Vzniku českých cihel Porotherm T Profi předcházela v roce 2013 zásadní investice do nové výrobní linky v ČR na cihly plněné minerální vatou v jihomoravské cihelně Novosedly. Výsledkem moderní technologie výroby a vstupního materiálu vysoké kvality je řešení zdiva s vynikajícími tepelněizolačními vlastnostmi i dalšími důležitými parametry.

Nový sortiment broušených cihel plněných minerální vatou české produkce obsahuje cihelné bloky a dvojbloky polovičních cihel ve formátech pro zdivo tloušťky 500, 440, 380 a 300 mm pod označením např. Porotherm 50 T Profi. Zcela nově je také zavedena technologie zdění na zdění na lepidlo Porotherm Dryfix.extra, která zajišťuje nejrychlejší možnou a jednoduchou výstavbu stěn. Cihla Porotherm 50 T Profi získala již své první ocenění a to Čestné uznání v soutěži Výrobek roku 2014.

Tepelněizolační parametry řadí cihly do kategorie výrobků pro nízkoenergetické domy, v budoucnu i pro budovy s téměř nulovou spotřebou energie, bez nutnosti zdivo dodatečně zateplovat! Hodnota prostupu tepla stěnou U se pohybuje od 0,14 do 0,22 W/(m2.K) podle tloušťky použitého zdiva. Výborné tepelně-izolační vlastnosti zajišťuje tepelná izolace ve formě minerální čedičové vaty integrované uvnitř dutin ale také vysoká kvalita těžené cihlářské hlíny, která patří mezi nejlepší v celé skupině Wienerberger AG. Keramický střep z cihelny Novosedly má velmi nízkou tepelnou vodivost za současného zachování dostatečně vysoké pevnosti.

Přírodní původ zdiva umožňuje snadný prostup vodních par, stěny bez dodatečného zateplení dýchají a zajišťují zdravé a příjemné vnitřní klima. Zdivo z pálené keramiky brání rychlému chladnutí domu v zimě a v horku zabraňuje jeho přehřátí. Cihly plněné minerální vatou nejsou náchylné na mechanické poškození a nejsou napadány hmyzem či plísněmi, tvarovka z pálené keramiky tvoří pro minerální vatu dokonalou ochranu. Díky vlastnostem minerální vaty v kombinaci s konstrukcí cihly vytváří též vysokou ochranu proti hluku i požáru. Samotná konstrukce cihelné tvarovky se silnými vnitřními žebry zaručuje bezpečné přenesení zatížení a vysokou únosnost zdiva.

U zdiva určeného pro výstavbu mezibytových dělících stěn nabízejí vynikající akustické hodnoty vzduchové neprůzvučnosti nové cihly Porotherm 25 AKU Z. Inovace styčné spáry bez maltové kapsy zajistí úsporu času i materiálu a sníží pracnost výstavby. Zvýšená objemová hmotnost a speciální systém děrování zaručuje stejné vlastnosti jako u řešení s maltovou kapsou. Díky vysoké kvalitě použitých materiálů navíc cihla vyniká i velkou pevností. Hodnota vážené zvukové neprůzvučnosti je podle použitého zdiva Rw = 56 dB a bezpečně naplňuje požadavek normy na mezibytové příčky.

Špičkové parametry a vlastnosti akustického zdiva společnosti Wienerberger byly také v letošním roce oceněny na veletrhu IBF v Brně. Cihla pro akusticky dělicí stěny Porotherm 25 AKU Z získala Zlatou medaili IBF 2014.

Stále opakující se otázky, jak účinně a jednoduše ochránit zdivo proti vlhkosti, řeší nová cihla Porotherm 38 S Profi. Soklová cihla je určena pro první vrstvu obvodového zdiva tloušťky 380 mm. Cihelné tvarovky jsou již ve výrobě strojově namáčeny do hydrofobizačního roztoku, po jeho zaschnutí je keramický střep dokonale impregnován proti vodě. Vodoodpudivá vrstva má výšku 4 cm od spodní ložné plochy a je barevně odlišena pomocí pigmentu, který se pro tento účel přidává do hydrofobizantu. Použití soklové cihly Porotherm 38 S Profi je jednoduchou ochranou proti nasáknutí zdiva vodou, jestliže dojde k nahromadění srážkové vody na základové desce v průběhu výstavby. Při použití impregnovaných cihel už není nutné první vrstvu zdiva chránit hydroizolačním pásem vytažením směrem nahoru. Zdivo má vysokou pevnost v tlaku a při své tloušťce 380 mm i vysoký tepelný odpor a výbornou tepelnou akumulaci.

Nová řada cihel Porotherm T Profi plněných minerální vatou a cihla Porotherm 38 S Profi byla vyvinuta za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu v rámci programu TIP, projekt č. FR-TI3/231 „Vývoj zděných konstrukcí za účelem zlepšení užitných vlastností staveb“.

Podle podkladů společnosti Wienerberger cihlářský průmysl.

Tři produktové novinky pro rok 2014 v cihlovém systému Porotherm

URL:
http://www.wienerberger.cz

Žádost o více informací od firmy Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.
 
Další informace získáte od firmy Wienerberger cihlářský průmysl, a. s. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iSTAVinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantní dodavatele. Využijte funkci Hromadný dotaz.
     


Viz také:
03. - Konstrukce svislé a vodorovné, konstrukční systémy

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2020 Business Media CZ, s. r. o.