Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
7. 5. 2011

Výtěžek z Akce cihla pomůže s výstavbou chráněné dílny v Davli

 

Až do 19. srpna si letos Pražané budou moci koupit a pomalovat benefiční cihličky. Známé stánky Akce cihla se přitom v ulicích hlavního města objeví už 9. května. Výtěžek z prodeje bude použit na výstavbu nové chráněné dílny v Davli, kde se pracovně uplatní handicapovaní lidé při výrobě oblíbených nakládaných sýrů a utopenců s názvem „Dobroty s příběhem“. V dalších městech, kde bude akce probíhat, půjde výtěžek z prodeje cihliček na podporu místních projektů. Letos si přitom mohou koupit dobročinné cihličky lidé ze všech míst ČR. Svoji činnost totiž zahájily webové stránky www.akcecihla.cz, na nichž si lze virtuálně pořídit nejen klasickou cihlu, ale i megacihlu. Zde prodej poběží nepřetržitě v průběhu celého roku.

„Přispívat na podobné projekty je důležité právě teď, pro mnohé v náročné době,“ vysvětluje ing. Roman Busta, ředitel prodeje a marketingu společnosti Wienerberger, která je už po několik let hlavním partnerem akce. „Mám radost z toho, když vidím, jak projekty, na jejichž vzniku jsme se podíleli finanční pomocí v předešlých letech, fungují. Pojem společenská zodpovědnost tím pro naši firmu dostává velmi konkrétní podobu a těší nás, že pomáháme dobré věci.“

Otvírání jednotlivých stánků bude zároveň i nápaditým happeningem. „První den prodeje bude u každého stánku v Praze postaven rozměrný umělecký objekt nebo monstrózní umělecká stavba, kterou nebudou moci kolemjdoucí přehlédnout,“ přibližuje letošní koncepci projektu Tomáš Masopust, ředitel občanského sdružení Portus Praha, které Akci cihla organizuje. Pražané se mohou těšit i na řadu kulturních, společenských, uměleckých a sportovních projektů, které budou akci již tradičně doprovázet. Na stáncích se také objeví patroni akce z uměleckého světa: houslista Jaroslav Svěcený a herečky Simona Stašová a Ivana Chýlková, kteří přicházejí podpořit tento projekt již pravidelně. Termíny konání jednotlivých akcí jsou k dispozici na webových stránkách www.akcecihla.cz.

Benefiční cihličky si lidé v ulicích Prahy mohou koupit za 150 Kč, na internetu lze jejich virtuální podobu pořídit za 100 Kč. Kdo by chtěl akci podpořit finančním obnosem 1 000, 5 000, 10 000 Kč či více, může si na internetu zakoupit firemní cihlu nebo dokonce dobročinnou „megacihlu“. Akce na stáncích trvá do 19. srpna, na internetu lze pomáhat nepřetržitě.

Více informací najdete na www.akcecihla.cz a www.porotherm.cz.

podle podkladů společnosti Wienerberger cihlářský průmysl

Výtěžek z Akce cihla pomůže s výstavbou chráněné dílny v Davli

URL:
http://www.wienerberger.cz

Žádost o více informací od firmy Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.
 
Další informace získáte od firmy Wienerberger cihlářský průmysl, a. s. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iSTAVinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantní dodavatele. Využijte funkci Hromadný dotaz.
     


Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2020 Business Media CZ, s. r. o.