Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
12. 5. 2016

Ytong s novou Lambdou YQ nabízí i kompletní tepelněizolační řešení stěny

 

Ytong se připravil na změnu tepelněizolačních norem roku 2020 v předstihu a inovoval svou osvědčenou řadu tepelněizolačních tvárnic pro jednovrstvé zdění. Spolu s Lambdou YQ, která kromě vylepšených tepelněizolačních vlastností vyniká i větší pevností, na trh uvádí i systémové doplňky pro kompletní řešení stěny.

Z porovnání s dosud nejznámějšími tvárnicemi Lambda + s označením P2-350 je zřejmé, že se podařilo dosáhnout snížení objemové hmotnosti bez výrazného poklesu pevnosti. Přesněji, pevnost zdicích prvků v tlaku fb (EN 772-1) je 2,2 N / mm2 a charakteristická pevnost zdiva v tlaku fk (EN 1996-1-1) je 1,56 N / mm2. Snížení objemové hmotnosti a zlepšení struktury materiálu přineslo efekt zlepšení součinitele tepelné vodivosti ve vysušeném stavu λ10,dry= 0,077 W/(m. K), čemuž odpovídá návrhová hodnota λu= 0,083 W/(m. K). Návrhový součinitel přechodu tepla vypočítaného pro stěnu bez omítek tloušťky 375 mm s hodnotou Uu = 0,213 W/(m2.K) je v intervalu doporučeném normou ČSN 730540-2 2011 pro pasívní domy. Zdivo tloušťky 450 mm splňuje i podmínku pro obvodové steny stanovené v Nové zelené úsporám a se zdivem tloušťky 500 mm je možné postavit dům s nejvyšší dotácí od státu, a to bez zateplení stěn.

Díky těmto vlastnostem se Lambda YQ stává materiálem budoucnosti a její tepelněizolační vlastnosti plně vyhovují i novým tepelně technickým normám. Představuje tak nadčasové řešení pro bydlení ve 21. století i bez dodatečného zateplení. Svou lehkostí přináší další zjednodušení práce při výstavbě, což jistě ocení i mnoho stavebníků svépomocí. Lambda YQ si stále zachovává stejné přírodní složení, jaké známe u Ytongu. Je tedy materiálem ekologickým a takřka s neomezenou životností.

Pro Ytong je typické systémové řešení, proto spolu s Lambdou YQ uvádí další novinky, tepelněizolační zakládací maltu , speciální lehčenou tepelněizolační omítku, výztužnou tkaninu Ytong a U profily YQ. Zakládací malta účinně zabrání vzniku tepelných mostů mezi základovou deskou a zdivem. Omítka zajistí ochranu stěny i při dlouhodobém střídání teplot a vlhkostních poměrů a nabízí pětinásobně lepší tepelnou izolaci oproti běžné lepicí maltě. Společně s výztužnou tkaninou Ytong tak vytváří perfektní povrch bez prasklin pro dlouhou životnost stěny. Pomocí U profilů YQ je pak možné zhotovit překlady až do světlosti 4 000 mm. Díky provázanosti všech těchto prvků je s Ytongem možné stavět celou stěnu tak, že je minimalizováno riziko tepelných mostů při zachování difúzních vlastností materiálu. To znamená, že dům „dýchá“ a reguluje vlhkost na optimální úroveň.

Dle podkladů společnosti Xella CZ, s. r. o.

Ytong s novou Lambdou YQ   nabízí i kompletní tepelněizolační řešení stěny

URL:
http://www.xella.cz

Žádost o více informací od firmy Xella CZ, s. r. o.
 
Další informace získáte od firmy Xella CZ, s. r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iSTAVinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantní dodavatele. Využijte funkci Hromadný dotaz.
     


Viz také:

01. - Základní stavební materiály a výrobky
03. - Konstrukce svislé a vodorovné, konstrukční systémy

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2020 Business Media CZ, s. r. o.