Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
23. 3. 2014

Zlatá medaile pro systémy Glasroc H určené do mokrého prostředí

 

Speciální stavební sádrokartonová deska Glasroc H získala v soutěži Výrobek – technologie roku 2013 pro architekturu a stavitelství, pořádané Českou stavební akademií, zlatou medaili. Ocenění udělila odborná porota za výjimečné technické parametry, poskytující spolehlivé řešení pro dlouhodobě vlhké a mokré prostory. Oproti tradičnímu zdivu a cementovým deskám, které jsou do vlhkých prostor používány, přináší Glasroc H nadstandardní výhody. Je přibližně o 30 % lehčí než cementové desky, proto se s ní lépe manipuluje. Kromě toho dosahuje vynikajících hodnot zvukové izolace a nízké míry roztažnosti materiálu. Ve srovnání s cementovými deskami se jedná o téměř dvojnásobně větší úseky.

Kromě výrazné odolnosti proti vodě a vlhku deska Glasroc H neobsahuje žádný organický komponent, který by mohl představovat živnou půdu pro plísně. Disponuje extrémně nízkou nasákavostí a splňuje vysoké nároky na požární odolnost. Glasroc H je tedy ideálním stavebním komponentem například do průmyslových prádelen či velkokapacitních vývařoven, interiérů s trvalým výskytem vody, ke kterým se řadí haly plaveckých bazénů, veřejné sprchy ve sportovních zařízeních a wellness centra, dále do provozů mytých tlakovou vodou, prostor s kolísavou teplotou a vysokou vlhkostí, ale i do míst se zvýšeným rizikem vzniku plísní, jako je ostění střešních oken.

Soutěž Výrobek – technologie roku 2013 pro architekturu a stavitelství vyhlásila již šestým rokem Česká stavební akademie a organizuje ji Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství ve spolupráci s odbornými institucemi z oblasti stavebnictví a průmyslu. Předmětem soutěže jsou tradiční výrobky a technologie pro architekturu a stavitelství nabízené na českém trhu a vhodné k zabudování nebo použití na stavbách včetně jejich interiérů. V letošním ročníku bylo uděleno dvanáct známek kvality a dvě čestná uznání.

Dle podkladů společnosti Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. - Divize Rigips.

Ing. Petr Antl, marketingový ředitel Divize Rigips společnosti Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., přebírá cenu

Zlatá medaile pro systémy Glasroc H určené do mokrého prostředí

URL:
http://www.rigips.cz

Žádost o více informací od firmy Saint-Gobain Construction Products CZ a. s. - Divize Rigips
 
Další informace získáte od firmy Saint-Gobain Construction Products CZ a. s. - Divize Rigips po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iSTAVinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantní dodavatele. Využijte funkci Hromadný dotaz.
     


Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2020 Business Media CZ, s. r. o.